BorsaHaberlerKripto Para

CoinMarketCap’in Listeleme Kriterleri Değişti, Türk Kripto Borsaları Yukarılara Taşındı

CoinMarketCap, artık Web trafik faktörü isimli yeni listeleme yöntemini kullanıyor.

CoinMarketCap’ten gelen yeni bir sıralama güncellemesine göre Türk kripto para borsaları üst sıralara taşındı. Yeni güncellemede önceki sıralama ölçütlerinden farklı bir yol izlendi. Söz konusu listelemede hacim verileri değil, ziyaret sayıları esas alındı.

Buna göre 0 ila 1000 arasındaki puanlama ölçütüne göre sıralanan borsalar, CoinMarketCap’ın Web trafik faktörü isimli yeni listeleme skalasına göre değerlendirildi.

Türk borsaları ise 330’dan fazla borsanın yer aldığı listede eskisine oranla daha yukarılarda yer almasıyla dikkat çekti. BtcTurk 15. sırada yer alırken Paribu kendine 21. sırada yer buldu.

CoinMarketCap, bu yeni sıralama yönteminin (trafik faktörü ile sıralama) eskisine göre (işlem hacmine göre listeleme) daha iyi veriler sunacağını iddia etti çünkü bundan önceki sıralama tablosu borsaların bildirdikleri sahte hacimler sebebiyle sık sık yanlış değerlendirmelere sebep oluyordu. Bununla birlikte Binance CEO’su Changpeng Zhao söz konusu yeni sıralama yönteminin hala son halini almadığını ve kusurları olduğunu belirtti.

Yeni sıralamaya göre ilk 5’te yer alan borsalar şunlar:

1. Binance
2. Coinbase Pro
3. BitMEX
4. Kraken
5. Indodax

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu