coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiÇöküş Yaşayan First Republic Bank'a ABD Hükümeti Tarafından El Konulması Bekleniyor: Kripto...

Çöküş Yaşayan First Republic Bank’a ABD Hükümeti Tarafından El Konulması Bekleniyor: Kripto Paralar ile İlişkisi Ne?

Hisse senedi büyük oranda çöküş yaşayan ABD bankası First Republic Bank'a ABD hükümeti tarafından el konması bekleniyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bankayla çalışan kaynaklara göre, sermaye artırımı ve varlık satışı yapmakta zorlanan sorunlu bölgesel kredi kuruluşu First Republic Bank’a yakında ABD hükümeti tarafından el konulması bekleniyor.

Fox Business News’e konuşan kaynaklar, bankanın tüm özel sektör çözümlerini tükettiğini ve muhtemelen Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından kayyum altına alınacağını söyledi.

First Republic Bank, kişilere ve işletmelere bankacılık ve varlık yönetimi hizmetleri sunan bölgesel bir banka olarak tanınıyor.

Müşterilerine kendi platformu üzerinden kripto para satın alma şansı sunmuyor. Ancak, müşterilerinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıkları satın almak için kişisel banka hesaplarını veya banka kartlarını Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) lisanslı bir aracıya bağlamalarına izin veriyor.

Öte yandan bu durumun Bitcoin fiyatına olumlu yansıması bekleniyor. Zira geçtiğimiz haftalarda oluşan banka krizlerine bir yenisinin daha eklenmesi, FED’in faiz politikasını yumuşatma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

İlgili Haber  Binance'in Voyager Anlaşmasının İptalinin Arkasındaki Sebep Bu Mu: Binance CEO'su CZ İpucu Verdi!

Kaynaklar, geçtiğimiz haftalarda First Republic’e 30 milyar dolarlık bir destek sağlayan büyük bankaların yetkililerinin, bankanın hisselerinin düşmesine neden olan kötü bir çeyrek dönem kazancı açıklamasından hemen önce, federal düzenleyicilerin bankayı devralmaya hazırlandıklarına inandıklarını söylediler.

First Republic 2023’ün ilk çeyreğinde 4.2 milyar dolar net zarar açıklarken, 2022’nin aynı döneminde 295 milyon dolar net gelir elde etmişti. Şirket ayrıca imtiyazlı hisselerinin temettülerini askıya aldığını ve hissedarların açacağı potansiyel bir toplu davayla karşı karşıya olduğunu açıklamıştı.

First Republic Bank da bölgesel bir bankacılık krizine yol açan Silicon Valley Bank’ın çöküşünden bu yana mali zorluklarla karşı karşıya. Şirket ülkenin en büyük bankalarından 30 milyar dolarlık bir kurtarma yardımı aldı, ancak henüz daha fazla nakit toplamış, varlıklarını ya da kendisini satmış değil.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail