HaberlerKripto Para

Colorado’da Devlet Kurumları Yaz Sonuna Kadar Kripto Para Kabul Etmeye Başlayacak!

ABD'de eyaletler kripto paralarla haşır neşir olmak istiyor.

Şu sıralar 2022 ETHenver konferansına ev sahipliği yapan Colorado’dan kripto para birimlerine ilişkin güzel haberler gelmeye devam ediyor.

ABD’nin en yüksek rakımlı eyaletlerinden birisi olan Colorado’da devlete ödenen vergiler ve diğer ödemeler kripto para birimi ile yapılabilecek.

Colorado valisi Jared Polis bugün katıldığı Coindesk TV röportajında kripto para birimlerine ilişkin planlarının detaylarını paylaştı.

Tarih Verdi

Önceki açıklamalarında olduğu gibi kripto para birimlerine desteğini sürdüren vali yaz sonuna kadar vergi ödemeleri için kriptoyu kabul edeceklerini söyledi.

“Tüketicilerin rahatlığı için, kredi kartlarında olduğu gibi çok çeşitli kripto para birimlerinde ödeme kabul etmek istiyoruz

Colorado şu anda gerçek kripto işlemlerini gerçekleştirecek şirketler arıyor.

Kripto tutmanın spekülatif riskini almak istemiyoruz, bu yüzden orada bir işlem katmanına sahip olacağız.”

Başarılı Olabilecek Mi?

Kripto dostu vali 2014 yılından itibaren Bitcoin’e olan desteği ile tanınıyor. Kripto para birimlerine olan desteğini devlet düzeyine çıkarmak isteyen valinin girişimlerinin başarılı ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağı merak ediliyor.

Zira Colorado, dijital varlıklar aracılığıyla vergileri kabul eden ilk eyalet değil. Ohio ve Florida’daki Seminole County’deki pilot programlar başarısız olarak rafa kaldırılmıştı.

Colorado valisi geçtiğimiz günlerde Bitcoin’deki düşüşü değerlendirmiş ve kripto para birimi kabul etme konusundaki fikirlerinin değişmediğini ifade etmişti.

İlgili Haber
Colorado Valisi: "Düşüşe Rağmen Bitcoin Konusunda Kararlıyım!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu