Bitcoin

Colorado Valisi: “Düşüşe Rağmen Bitcoin Konusunda Kararlıyım!”

ABD'nin Colorado eyaleti valisi, düşüşe rağmen Bitcoin'i resmi kurumlarda kullanmak için kararlı olduğunu söyledi.

ABD’nin Colorado eyaleti valisi Jared Polis, kripto para piyasasındaki düşüşe rağmen eyaletin vergi ödemelerinin Bitcoin ve diğer kripto paralar ile kabul etme planlarında herhangi bir değişiklik olmadığını açıkladı.

Colorado Valisi Polis, Bitcoin’in Yalnızca Bir Vergi Ödeme Aracı Olmasını İstiyor

Cumartesi günü “Ulusal Valiler Birliği” toplantısında söz alan Polis, söz konusu planında resmi kurumların kripto paralar ile yapılan ödemeleri hemen dolara çevireceğini ve herhangi bir kripto parayı elinde belirli bir süre tutmayacağını belirtti.

Polis, düşüncelerini şöyle ifade etti: “Devlet kripto para varlıklarını elinde tutmayacak. Bunun yerine, yapılan ödemeler, işlemin gerçekleşmesiyle beraber anında dolara çevrilecek. ABD hükümeti, pozitif olsun negatif olsun, bu tür spekülatif işler ile ilgilenmez. Amacımız basitçe, kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak döviz benzeri bir mantıkla kullanmaktır.”

Jared Polis, doların da yabancı para birimleri karşısında değerinde oynama yaşadığını belirterek bu önerisini uluslararası şirketlerin yabancı para birimleriyle ödeme almasına benzerlik taşıdığını iddia etti.

İlgili Haber
Arizona Eyaleti Bitcoin'i Meşru Para Birimi Haline Getirmeye Hazırlanıyor!

Bu sıralar ABD’deki kamu kurumlarının Bitcoin ile ilgili çeşitli adımlar atmaya başladığını daha sık duyuyoruz. Kısa bir süre önce Teksas ve Arizona eyaletlerinde de bu alanda gelişmeler yaşanmıştı. Bazı eyaletler Bitcoin’i resmi para birimi haline getirmeye çalışırken Colorado gibi bazıları ise kripto paraları yalnızca vergi ödemelerinde bir araç olarak kullanmak istiyor. Bununla birlikte, kripto paraların volatil yapısı sebebiyle bazı uzmanlar konuya mesafeli yaklaşıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Dot çu

Kaçınılmaz son


Başa dön tuşu