Kripto HaberleriBitcoinArizona Eyaleti Bitcoin'i Meşru Para Birimi Haline Getirmeye Hazırlanıyor!

Arizona Eyaleti Bitcoin’i Meşru Para Birimi Haline Getirmeye Hazırlanıyor!

Takip et

ABD’li senatör Wendy Rogers, Bitcoin’in Arizona eyaletinde resmi para birimi haline gelmesi için bir yasa tasarısı sundu.

Söz konusu yasa tasarısı, Bitcoin’i Arizona eyaletinde kabul edilen meşru para birimlerinden biri haline getirmeyi amaçlıyor.

Bununla birlikte eyalet vatandaşları borçlarını, kamu ödemelerini ve vergilerini BTC ile ödeyebilir.

Yasa Tasarısı Geçerse Arizona Vatandaşları Bitcoin’i ABD Dolarının Yerine Kullanabilecek

Yasa tasarısının geçmesi durumunda şu anda ABD doları ile gerçekleşen harcamalar ve maaş ödemeleri gibi birçok işlem Bitcoin ile yapılabilecek.

Vatandaşlar maaşlarını direkt olarak BTC ile alabilme seçeneğine sahip olabilecek. Şirketler ise BTC’yi nerede ve nasıl kullanacağı konusunda tamamen özgür olacak.

Bununla birlikte yasa tasarısında genel bir kripto para kavramı yerine özellikle Bitcoin’den bahsediliyor. BTC’nin dijital para birimleri arasında “çift harcama” problemini tam olarak çözebilen tek kripto para olduğu biliniyor.

Senatör Wendy Rogers tarafından sunulan yasa tasarısı

Söz konusu tasarının yasalaşması durumunda Arizona, BTC’yi meşru para birimi olarak tanıyan ilk ABD eyaleti haline gelebilir.

Yasa tasarısı onaylanması durumunda Aralık 2022 tarihi itibariyle geçerli olacak. Bilindiği üzere, kısa bir süre önce Teksas’ta da benzer girişim yaşanmıştı.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC), ABD'nin Texas Eyaletinde Meşru Para Birimi Olabilir!

BTC’yi meşru para birimi olarak tanıyan ilk ülke geçtiğimiz Eylül ayında El Salvador olmuştu.

Ülkenin başkanı Nayib Bukele, ülkenin geçmişte tek resmi para birimi olan ABD dolarına ek olarak BTC’nin de aynı statüye getirildiğini duyurmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları