Ana SayfaAnalizCryptoQuant CEO'su, Bitcoin'de (BTC) "Short Squeeze" Uyarısı Verdi!

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin’de (BTC) “Short Squeeze” Uyarısı Verdi!

Takip et

Güney Kore merkezli on-chain analitik şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in yakında büyük bir short squeeze görebileceğini ileri sürdü.

Ki Young Ju, birçok yatırımcının 2020’nin sonlarında 10.000-20.000 dolar arasında kısa pozisyonlar biriktirmeye devam ettiğini ancak daha sonra piyasadan silindiğini belirtti.

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin’de (BTC) Büyük Bir ‘Short Squeeze’ Bekliyor

CEO ayrıca o dönemde Bitcoin üzerindeki saatlik alım emirlerinin %10’unun short likidasyonlarından kaynaklandığını, günümüzde ise bu oranın %1 seviyesinde olduğunu söyledi:

“Büyük bir ‘short squeeze’ bekliyorum.

2020’nin sonlarında, birçok kişi BTC’de short pozisyon almaya devam etti ve parabolik boğa koşusu başlamadan önce 10 bin-20 bin dolar aralığında likide edildi.

O dönemde, saatlik piyasa alım emirlerinin %10’u kısa likidasyonlardan geliyordu. Şimdi ise bu oran %1 civarında.”

Bununla birlikte CryptoQuant CEO’su, öngördüğü kısa pozisyon sıkışmasının BTC için yeni bir boğa döngüsü başlayacağı anlamına gelmediğini açıkladı.

Ancak analiste göre bu durum, Bitcoin fiyatının dip yapmasına yakın olduğunu gösteriyor olabilir. Geçtiğimiz ay kripto para fiyatlarının zor günler yaşamasıyla BTC fiyatı ufak bir toparlanma öncesinde 17.600 dolara kadar gerilemişti.

İlgili Haber
Kurumsal Yatırımcılardan Bitcoin Sinyali! CryptoQuant CEO’su Yorumladı!

CEO, Twitter üzerinden paylaştığı düşüncelerini şöyle noktaladı:

“Açık olmak gerekirse, parabolik boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu söylemedim.

Sadece dibe yakın göründüğünü ve bu short squeeze olayı gerçekleşene kadar beklemenin zamanı geldiğini söylüyorum. Bir sonraki parabolik boğa koşusu için birkaç ay ya da yıl gibi bir süre olabilir, asla bilemeyiz.”

*Short Squeeze yani kısa pozisyon sıkıştırması, açığa satış yapan birçok kişinin pozisyonlarını kapatmak zorunda kalması nedeniyle bir varlığın fiyatının hızla yükselmesi sonucunda ortaya çıkar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları