Kripto HaberleriBitcoinKurumsal Yatırımcılardan Bitcoin Sinyali! CryptoQuant CEO’su Yorumladı!

Kurumsal Yatırımcılardan Bitcoin Sinyali! CryptoQuant CEO’su Yorumladı!

Takip et

Bitcoin (BTC) ile ilgili tahminleriyle ve paylaştığı verilerle adından sıkça söz ettiren CryptoQuant CEO’su ve analisti Ki Young Ju, BTC’yle ilgili yeni bir paylaşımda bulundu.

Daha önce de Coinbase Premium Endeksini inceleyen Ki Young Ju bugün de BTC fiyat priminin toparlandığını belirtti.

“Coinbase Bitcoin fiyat primi toparlanıyor gibi görünüyor.” diyen Ju, paylaşımına Coinbase Endeksindeki Bitcoin primiyle ilgili bir grafik de ekledi.

Coinbase Premium Endeksi Nedir?

Coinbase Premium Endeksi, Coinbase Pro’daki Bitcoin fiyatı ile Binance gibi borsalar arasındaki farkı belirlemek için kullanılan bir araçtır.

Endeksin primi, kurumsal yatırımcıların spot piyasada aktif olarak satıp satmadığını veya satın alıp almadığını yansıtır.

Endeksteki primin yükselmesi kurumsal yatırımcıların piyasaya aktif olarak girdiğini ve BTC almaya başladığının bir işareti olarak yorumlanıyor.

Coinbase Premium ise çoğunlukla büyük kripto yatırımcıları tarafından kullanılıyor.

Endeksdeki primlerin artması piyasadaki Bitcoin ve kripto para satın alma gücünün artığının ve balinaların birikim yaptığının bir işareti olarak görülüyor.

Kripto piyasasındaki alım hacminin artmasıyla birlikte endeksteki prim daha da yükseliyor.

Daha önce de Coinbase Premium Endeksini inceleyen Ju, endeksin 30 Haziran itibariyle pozitif sayıda kapandığını ve 2022 yılının Nisan ayındaki piyasa satışından bu yana göstergenin ilk kez pozitife döndüğünü söylemişti.

Bu durumun ise kurumsal yatırımcıların artık aktif olarak satış yapmadığı, ancak büyük miktarlarda spot BTC satın aldığı ve bu alımların endeksi prim aralığına ittiği anlamına geldiğini belirtmişti.

İlgili Haber
Bitcoin'de Kurumsal Yatırımcılardan İlk Pozitif Veri Geldi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları