BitcoinHaberlerOn-chain

CryptoQuant: “Kurumlar ETF Onayı Öncesi Bitcoin Topluyor!”

Bitcoin'de kısa vadeli yön tayini zorlaştı.

Bitcoin 50.000$ seviyesinde DXY’deki yükselişe karşı direnişine devam ederken, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’dan bir veri geldi.

Son günlerde transfer edilen Bitcoin sayısında ciddi bir artış olduğunu aktaran CEO, bu işlemlerin borsalara yatırılan ve çekilen paralarla ilgili olmadığını aktararak takipçilerinin konuyla ilgili fikirlerini sordu. Bu transferlerdeki artışın kaynağının ne olabileceğine ilişkin soruya Ju’nun bir takipçisi “Bitcoin destekli ETF ön koşusu” yanıtını verdi.

Bunu alıntılayan CEO, bu cevabı sevdim diyerek, kendisinin de bu şekilde düşündüğünü ifade etmiş oldu.

Bitcoin aktarımları – Borsalara gelen BTC aktarımları

Ju, benzer bir paylaşımı Eylül 2020’de yapmıştı. Grafiklere baktığımızda büyük bir benzerlik olduğunu gözlemliyoruz. O tarihten sonra bu transferlerin kurumsal yatırımcıların Bitcoin alımlarına ilişkin olduğu ortaya çıkmış ve Bitcoin’in 2020-2021 boğa koşusu başlamıştı.

Ju ve bazı yatırımcılar bu transferlerin tezgah üstü pazarlardaki Bitcoin alımlarına ilişkin olduğunu ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin ETF’sinin onaylanacağına ilişkin beklentiyle pozisyonlarını büyüttüğünü düşünüyor.

Bu haliyle sadece bu veri üzerinden bir sonuç çıkarmak doğru olmaz. Ancak grafiğin 2020 yılına benzerliği, arka planda bir şeylere hazırlık yapıldığının sinyalini veriyor.

Bitcoin ETF’sinin SEC tarafından onaylanacağına ilişkin beklentiler çok yüksek olmasa da, Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin onaylanacağına ilişkin beklentinin yüksek olduğunu görüyoruz. Bu beklenti Bitcoin’in küresel piyasalardan pozitif ayrışmasına katkı sunmaya devam edecek mi takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu