coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizCryptoQuant'tan Bitcoin İçin Ayı ve Boğa Senaryosu: "48.500 Dolar Mı 30.000 Dolar...

CryptoQuant’tan Bitcoin İçin Ayı ve Boğa Senaryosu: “48.500 Dolar Mı 30.000 Dolar Mı ?”

CryptoQuant analisti Bitcoin için yükseliş ve düşüş senaryolarını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin SEC’in ETF kararını açıklaması öncesinde volatil hareketler yaparken, popüler kripto analiz platformu CryptoQuant analisti Mac-D BTC için iki senaryo olduğunu söyledi.

Buna göre analist SEC’in kararı öncesinde BTC‘nin destek ve direnç seviyeleri üzerinden BTC için öngördükleri düşüş ve yükseliş senaryolarını açıkladı.

İlk olarak boğa/ yükseliş senaryosu üzerinde duran analist, BTC’nin ilk olarak 48.500 dolara kadar çıkmasını beklediğini söyledi.

Analist BTC’nin 48.500 dolara ulaşması durumunda Bitcoin sahiplerinin haftalık periyotta %8 artmasını beklediğini ve bu durumun da BTC için düzeltme ihtimalini güçlendireceğini savundu.

” BTC 48,5 bin dolara yükselirse, Bitcoin sahipleri sayısında %8 artış yaşanabilir.
Bu artış piyasanın aşırı ısındığını gösterir ve BTC’de düzeltme ihtimalini güçlendiriyor.

48,500 dolar, 2-3 yıllık yatırımcıların ortalama fiyat seviyesidir ve ana direnç seviyesi olabilir.”

İkinci olarak ayı yani düşüş senaryosunu açıklayan analist, geçmiş verilere dayanarak BTC’nin 30.000 – 34.000 dolar aralığına kadar gerileyebileceği ve bu noktada destek bulabileceğini savundu.

Zira CryptoQuant, bir hafta, bir ay, 18 ay ve 2 yıllık elde tutma sürelerine göre ortalama Bitcoin birim fiyatının 34.000 dolar olduğunu tespit etti. 3 ay ve 12 aylık elde tutma sürelerine göre ise kripto paranın ortalama birim fiyatı 30.000 dolar olarak bulundu.

“Bitcoin geçmiş verilere bakarak fiyat 34.000-30.000 dolar arasına düşebilir ve bu aralık BTC için yeni destek olabilir.

1 ay, 18 ay ve 2 yıl arası sahiplerin elde tutma süresine göre ortalama birim fiyatının 34.000 dolar; 3 ay ile 12 ay arası sahiplerin ise ortalama birim fiyatı 30.000 dolardır. “

BTC için yükseliş ve düşüş senaryosunu paylaşan CryptoQuant analisti son olarak spot Bitcoin ETF kararı yaklaştıkça riskin ve belirsizliğin de arttığını belirterek kripto para yatırımcılarını bu süreçte çok fazla risk almamaları konusunda uyardı.

Bitcoin 46,690 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail