blank
Blockchain

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Blockchain Teknolojisine Değindi

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir konferansta blockchain kullanımına dikkat çekti.

Türkiye’de kripto paralara yönelik ilgi inanılmaz bir şekilde artmaya devam ediyor. Kripto paralara olan ilgi bir zamanlar blockchain sektörüne yönelik ilgiyi geçmiş olsa da hala devlet bazında blockchain teknolojisinin öneminin çok daha fazla olduğu söylenebilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Blockchain Vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün D-8 Teşkilatı 10. Zirve Toplantısı kapsamında önemli açıklamalarda bulundu. D-8 ülkelerinin katıldığı konferansta İslam ülkeleri arasında bir banka kurma fikrine değinen Erdoğan, konu hakkında şunları ifade etti:

Online platforma dayalı bir İslami Megabank fikrinin yapılabilir olduğuna inanıyoruz.

Erdoğan bu ortak banka fikrinden sonra ise ülkedeki üniversitelerin blockchain kullanımına dikkat çekti.

D-8’e üye olan ülkelerdeki üniversitelerin D-8 Araştırma ve İnovasyon Öncüleri Ağ kapsamında yenilikçi ve teknoloji odaklı çalışmalar yaptığını belirten Erdoğan, Türkiye’deki üniversitelerin de bu ağ kapsamında paylaşım yaptığını vurguladı. Söz konusu teknoloji transferleri arasında ise “yapay zeka, nesnelerin interneti, blockchain ve büyük veri” yer almakta.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu paylaşımların ve söz konusu ağın “ülkelerin hak ettiği yere ulaşması bakımından kritik önemde” olduğunu da vurguladı.

Ülkemizdeki blockchain çalışmalarına ek olarak dijital para çalışmaları da son hız devam etmekte. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından kısa süre önce açılan uzman alımları tamamlandı ve şu an dijital para çalışmaları resmen başladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 Yorum

  1. Yine din yine para Arap ulkerinde n fayda yok başımıza bı iş gelse ilk Yunanistan dan haber geliyor onlar bile araplardan daha dost

    1. Sen ve senin gibi makaryos ***lerinin düşüncesi bu evlat okadar çok seviyorsan *** git Yunanistan a İngiltere’ye almanyaya atalarının ülkelerine git

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu