BitcoinHaberler

Cumhurbaşkanlığı’nda Gündem Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar! Paylaşımlar Devam Ediyor!

Cumhurbaşkanlığı'nın Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Paylaşımları Devam Ediyor!

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin resmi twitter hesabından “Son dönemlerde gündemden düşmeyen blok zinciri anlamak için gelin önce terminolojisini inceleyelim.” paylaşımı yaptığını ve Satoshi Nakamoto, Blockzincir, Blok ve Düğüm kelimelerinin ne anlama geldiğini açıkladığını aktarmıştık.

İlgili Haber
Cumhurbaşkanlığı'ndan Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Paylaşımı Geldi!

“Blok zincir sözlüğü” adı altında bir seri başlatan Cumhurbaşkanlığı ofisinden yeni bir paylaşım geldi.

Son olarak kriptografi, kriptografik özet fonksiyonu, güvenlik anahtarları ve dijital imza kelimelerinin anlamlarını paylasan ofis, blok zincir teknolojisiyle ilgili paylaşımlarına devam edecek.

Kripto para yatırımcıları son günlerde Cumhurbaşkanlığı’ndan gelecek açıklamalara kilitlenmiş durumda. Özelikle vergi düzenlemeleri ile ilgili kafası karışık olan yatırımcılar ağır vergi yükü altında kripto para ticareti yapmak istemediklerini ifade ediyor.

Son dönemde Cumhurbaşkanlığı kanadından sık sık kripto para açıklamaları yapıldığı gözlemliyoruz. Bu durum vergi düzenlemelerinin de yakında çıkabileceği yönünde bir izlenim oluşturuyor. Gün içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da “Dijital paralar ile ilgili teknolojik ve hukuki altyapılar üzerinde çalışıyoruz” açıklaması gelmişti.

İlgili Haber
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kripto Paralar İle İlgili Açıklamada Bulundu
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
SAMİ COSAR

EKONOMİ BİLGİSİ OLMİYAN İNSANLAR BİR ANDA KENDİLERİNİ PARA KAZANİYORUM HİSSİNE KAPİLİP KENDİLERİNİ YATİRİMCİ OLARAK GOREBİLİRLER.AMA OZ TURKCEDE BU TİP SİSTEME KOPEK BALİGİ TİCARETİ DERLER.TERS BİR KUYRUK DARBESİ CİKMAYACAK SEKİLDE DİBDE GEBERMEKTİR.HİC UZAGA GİTMEDEN RAHMETLİ BANKER KASTELLİYİ DUSUNUN.YANİNİZDA BİR TABANCA VE KURSUN HAZİR BULUNSUN.SAMİ COSAR

Hakan

Ülke para kazanıyor daha ne istiyor lar büyüklerin yapamadığını küçük yatırımcı yapıyor ülkeye para akıyor yazın turist gelsin diye Rusların ağzına bakacaklarina destek versin vergi ne 😂😂 çift vatandaşlığım var gider Bulgaristan hesabı açarım ordan yaparım gerekirse orda yaşarım bir kuruş vermem ne hizmet alıyoruz da vergi vereyim . Kaybedince riskimi karşılar sa eyvallah ama yoksa yok

Sunay Turunç

Ben olsam bu kripto para alışverişini yasaklardım. Herkes oturduğu yerden para kazanmak istiyor. Kimse artık iş yapmıyor yatırım yapmıyor. Böyle giderse bütün ülkelerin ekonomisi çökecek. Ayrıca Vatandaşların paralarını kaybetme riskide var. Paraların kime yatırıldığı belli değil. Üstelik bu paralar ülkede kalmıyor. İlerde vatandaşların mağdur olmaları tehlikesi de var. Bence hemen yasaklanmalı. Bu iş riskli.

Hakan

Hiçbir şey bilmeden boş boş konuşma. Yıllardır olan bir sistem 1. Si. 2. Si yasaklayamazlar çünkü Türkiye ye ait birşey değil dünya çapı olan bir şey. 3. SÜ kaybeden kendi salaklığına kaybediyor. Altın veya dolar da alınca kaybetme riskin var. Sadece bunda yüzde olasığı fazla. Kimse kimseyi kripto para al diye zorlamıyor. Ağlayacaksa uğraşmasın. Vergi de koymaya hakkı yok, koysa da cüzi bir miktar olmalı. Bir hizmet sunarsan vergi alırsın

Amadeus

Siz.ne bilirsiniz yatırımdan gidin katara bakın adamlar kral gibi yaşıyorlar cokmu çalışıyorlar tabi ki hayır yatırımdan kazanıyorlar tabiki 2 milyonluk nüfusuyla Türkiyeyi alacaklar.nerdeyse


Başa dön tuşu