HaberlerKripto Para

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kripto Paralar İle İlgili Açıklamada Bulundu

Kripto paralar ile ilgili bir açıklama da Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kripto paralar hakkında açıklama gelmesiyle, kripto para yatırımı yapan tüm yatırımcılar “kripto paralar yasaklanacak mı yoksa vergi mi geliyor?” sorusunu sormuş ve bu haber piyasada geniş bir yankı bulmuştu.

İlgili Haber
Son Dakika: T.C. Maliye Bakanlığından Kripto Paralara İlişkin Açıklama Geldi

Bugün bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Erdoğan yaptığı açıklamada:

“Dijital paralar ile ilgili teknolojik ve hukuki altyapılar üzerinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye, nüfus yoğunluğuna göre en fazla kripto para kullanan ülkelerin başında geliyor. Haliyle dijital varlıklar için yasal düzenlemeler gelmesi yatırımcıları yasal olarak koruyacak bir faktör iken vergilendirme konusunun da gündeme geliyor oluşu aslında yatırımcıları rahatsız ediyor.

Birçok yatırımcı kripto paralar yasaklanacak mı? ya da vergi mi alınacak? şeklinde sorular sorarken, aslında kripto paraların yasaklanması pek de mümkün görülmüyor. Uzmanlara göre, bu aşamada gelecek olan yasal düzenlemeler ile vergilendirme konusunun netleşmesi, kripto paraların miras ile vârislere kalması ve bir takım dolandırıcılık faaliyetlerinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Net bir tarih verilmese de peş peşe gelen açıklamalara bakıldığında bu sene içerisinde kripto paralar için yasal düzenlemenin geleceği tahmin ediliyor.

İlgili Haber
Hazine ve Maliye Bakanlığının Bitcoin (BTC) Açıklaması Ne Anlama Geliyor? Uzmanlar Yorumladı!
İlgili Haber
Bakanlığın Açıklamasına BtcTurk'ten Yanıt Geldi! "Bitcoin Kalıcılığını İspatladı"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Ne anlaşılıyor burdan ki hep farklı yönde düşünce TÜRKİYE kendi kripto parasını çıkaracak tabiki de…..

Anonim

Sen bunumu anladın bunlarin derdi sadece vergi almak hepsi bu

Sayım

Vergi almaya kalkarsa yurt dışına çıkar para.. yazık..teminat ya da güvence verio TCMB bu işe el atarsa o zaman elbette vergi alına bilir. Makul oran olmak şartı ile der
im..


Başa dön tuşu