BitcoinBorsaHaberlerKripto Para

Bakanlığın Açıklamasına BtcTurk’ten Yanıt Geldi! “Bitcoin Kalıcılığını İspatladı”

Kripto paralara vergi yatırımcıları ikiye ayırdı.

Tüm dünya Bitcoin’deki son yükselişe odaklanmışken Türkiye’de kripto paralara yönelik gelmesi muhtemel yasal düzenlemeler tartışılmaya devam ediyor.

Yatırımcılar İkiye Ayrıldı

Sosyal medyada kripto paralardan elde edilen gelirlerin vergilendirilmesine yönelik tartışmalar devam ederken, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklama tartışları körükledi.

Tartışmalar ilk olarak ekonomist Prof. Özgür Demirtaş’ın bir Clubhouse sohbetinde “kripto para gelirlerinin vergilendirilmesin ilişkin bir çalışma yürütülüyor.” iddiası ile başladı. Bu iddia ile birlikte yatırımcılar ikiye ayrıldı. Bir kısım yatırımcı verginin bir vatandaşlık görevi olduğunu ve yasal düzenlemelerin yatırımcıları koruyacağını iddia ederken, bir kısım yatırımcılar vergilendirmeden rahatsızlık duyduklarını ifade ettiler.

Tüm bu tartışmalar arasında bugün bakanlıktan gelen açıklamalar ile kripto paralara yönelik vergiler ve yasal düzenlemeler yolda algısı oluştu.

İlgili Haber
Son Dakika: T.C. Maliye Bakanlığından Kripto Paralara İlişkin Açıklama Geldi

BtcTurk Açıklama Yaptı

Bu tartışmalar sürerken Türkiye’deki en büyük kripto para borsaları arasında yer alan ve bu düzenlemelerden en çok etkileneceği düşünülen BtcTurk CEO’su Özgür Güneri’den açıklama geldi. Twiter hesabından bakanlığın son duyurusuna ilişkin görüşlerini paylaşan Güneri şunları aktardı:

“BtcTurk olarak 1.5 trilyon dolarlık büyüklüğü ile kalıcı olacağını ispatlayan Bitcoin ve kripto para sektöründe bulunan tüm paydaşların çıkarlarının korunması yolunda atılacak, başta regülasyon olmak üzere, tüm adımları destekliyoruz.”

CEO’nun Bitcoin’in kalıcılığına vurgu yapması “Bitcoin yasaklanamaz” şeklinde algılandı.

İlgili Haber
Hazine ve Maliye Bakanlığının Bitcoin (BTC) Açıklaması Ne Anlama Geliyor? Uzmanlar Yorumladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu