HaberlerKripto Para

Son Dakika: T.C. Maliye Bakanlığından Kripto Paralara İlişkin Açıklama Geldi

Son dakika haberini aktardık

Nüfus oranına göre en fazla kripto para kullanan ülkelerin başında olan Türkiye, haliyle kripto para denilince akla gelen ilk ülkelerden birisi. Özellikle Binance gibi dünyanın en büyük borsalarının “Nüfus oranına göre en fazla  trafiği Türkiye’den alıyoruz.” gibi açıklamaları, ülkemizde kripto paralara olan ilgiyi gözler önüne seriyor.

Kripto paralara olan ilginin her geçen gün artıyor oluşu “Yeni düzenlemeler kapıda mı?” sorunu akıllara getiriyordu. Özellikle son zamanlarda resmi olmayan birçok haber kaynağında kripto para vergilendirme konusunda çokça kez yazılıp çizilirken bu konuyla alakalı olabilecek bir açıklama T.C. Maliye Bakanlığından geldi.

Açıklamada “Kripto paralara ilişkin dünya genelinde taşınan kaygıları biz de taşıyoruz.” denildi.

Konunun yakından takip edildiği belirtilen açıklamada yeni bir yasal düzenleme gelebileceğinin sinyali verildi.

Düzenlemelerin ne zaman geleceği konusunda net bir tarih verilmese de uzmanların öngörüleri 2021 sonu veya 2022 yılının başında birtakım düzenlemelerin geleceği yönünde. Kripto para konusu, diğer bütün finans sektörlerine göre çok daha komplike olduğu için henüz hiçbir ülke kripto paraları tam anlamıyla düzenleyebilmiş değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu