BitcoinHaberlerKripto Para

Cumhurbaşkanlığı’ndan Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Paylaşımı Geldi!

Türkiye'de kurumların kripto paralara olan ilgisi giderek artıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kripto paraları yakından takip ediyoruz paylaşımı sonrası bir paylaşım da Cumhurbaşkanlığı’ndan geldi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi resmi twitter hesabından “Son dönemlerde gündemden düşmeyen blok zinciri anlamak için gelin önce terminolojisini inceleyelim.” dedi ve Satoshi Nakamoto, Blockzincir, Blok ve Düğüm kelimelerinin ne anlama geldiğini açıkladı.

Açıklamada Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun en üst sırada yer alması dikkat çekti.

“Blok zincir sözlüğü” adı altında bir seri başlatan ofisin paylaşımlarına devam edeceği anlaşılıyor.

Türkiye’de kripto paralara olan ilginin artması tüm kurumların dikkatini çekmiş durumda. Hafta içerisinde de Hazine ve Maliye Bakanlığı bir duyuru yaparak “Kripto paralara ilişkin dünya genelinde taşınan kaygıları biz de taşıyoruz.” demişti. Bunun üzerine sosyal medyada yeni bir yasal düzenleme mi gelecek tartışmaları başlamıştı.

İlgili Haber
Son Dakika: T.C. Maliye Bakanlığından Kripto Paralara İlişkin Açıklama Geldi
İlgili Haber
Hazine ve Maliye Bakanlığının Bitcoin (BTC) Açıklaması Ne Anlama Geliyor? Uzmanlar Yorumladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
esasyozgatli

iddia ve şans oyunları nasıl yasal ise devlet bunada izin vermelidir. gereken vergiyi alıp müsade etmelidir. hem devlet bankaları üzerinden paribu gibi vs vs yerlere para transferine izin veriyorsun sonrada kalkıp endişeliyiz diyorsun. bu işler sonunda yasal olacak ama devlet vergi almak için çok geç kalmış olacak bence bir an önce yasal ve gerekli adımı atmalıdır. buradaki kayıp veya kazanç direk olarak gönüllü şahısları ilgilendiriyor. kaybedenler zaten ağlamaz.


Başa dön tuşu