coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerCüzdan Kurtarıcıları: Bir Berlin Şirketi Bitcoin ve Ethereum Cüzdanlarını Nasıl Geri Yükleyebilir

Cüzdan Kurtarıcıları: Bir Berlin Şirketi Bitcoin ve Ethereum Cüzdanlarını Nasıl Geri Yükleyebilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin Cüzdanınız İçin Şifrenizi mi Unuttunuz, Hatta Yanlışlıkla Sildiniz mi? O zaman Bu Berlin Şirketi Senin Kurtarıcın Olabilir

Mayıs ortasından bu yana tüm kripto alanına hakim olan ve fiyatların durgunlaşmasına neden olan yatay trendin ardından, şu anda Bitcoin and Co.’da yeni bir rüzgar esiyor.

Her fiyat artışıyla geçmişte eline Bitcoin veya Ethereum eline geçen ve şimdi artık coinlerine erişimlerinin olmadığını fark eden çaresiz insanların sayısı artıyor.

ReWallet burada devreye giriyor. Berlin merkezli şirket, insanların cüzdanlarına erişimi geri kazanmalarına yardımcı oluyor. ReWallet ile kripto para birimleri, kayıp cüzdanlar ve kaçırılan fırsatlar hakkında konuştuk…

İlk Heyecan ve Hayal Kırıklığı: Doğru İş Modelini Arayan Kripto Meraklıları

Şirket kurucuları, 2020’deki yeni patlama karşısında şaşırana kadar aslında kripto para birimlerini gözden kaybetmişlerdi.

Bu kişiler aslında kripto paraları klasik erken benimseyenlerdi. Varlık genel halk tarafından büyük ölçüde bilinmediğinde ve çoğu finansal uzman tarafından küçümsendiğinde Bitcoin’e sahiplerdi.

O dönemde kripto işine dahil olmak isteyen şirket kurucuları Ethereum ve Akıllı Sözleşmelerde yoğun şekilde çalışsalar da inandırıcı bir iş modeli düşünemediklerine karar verdiler.

Ek olarak, kontrolsüz para birimine devlet müdahalesi korkusu ve bununla ilişkili bir çöküş ihtimali çok büyüktü. “Devletin para tekelini agresif bir şekilde savunacağından ve er ya da geç Bitcoin’i yasaklayacağından endişeliydik.” ICO dalgasının sona ermesinden sonra, ikisi endişelerinin doğrulandığını hissetti ve şimdilik diğer girişimci projelere yöneldi.

Şifre Nerede? Bitcoin ve Ethereum Cüzdanını Geri Yükle!

Ardından 2020 geldi. Küresel bir pandemi ve Bitcoin arzının azalmasıyla birlikte fiyatlar yükseldi ve Elon Musk’ın 2021’in başlarındaki tweet’lerinin ardından, krizin ardından zirveye ulaştı.

Gamestop ve Tesla sayesinde yeni zirveler görüldü.

Aynısı, Bitcoin’in ardından büyük fayda sağlayan Ethereum için de geçerliydi.

Kurucular sevindi. Sonuçta, o zamandan beri cüzdanlarda saklanan birkaç BTC ve Ether vardı.

Ama tabii ki Bitcoin ve Ethereum Cüzdan şifrelidir. O anda girişimciler cüzdanlarının çalışmayı bıraktığını fark ettiler:
“Felç olduğumuzu hissettik. Hala eski sabit diskimi buldum ama cüzdanlar hiçbir yerde bulunamadı.”

Ama vazgeçmek onun için bir seçenek değildi. Birçok uykusuz geceden sonra cüzdanları kurtarmayı başardılar. Ancak bu, madeni paralara erişmenin yalnızca ilk adımıydı.

Bitcoin Cüzdanına Erişim Kaybı: Ne Yapmalı?

Ve sonra şifreler vardı: “Cüzdan şifrelerimi düzgün yazmadım. Parolanın kaba yapısını biliyordum ama tam olarak bir araya getiremedim” diye düşünmeye devam ettiler.

Ama pes etmek bitiş çizgisine bu kadar yakın bir seçenek değildi. Bir çözüm aramaya başladılar ve sonunda kısa sürede birçok farklı şifreyi deneyebilecek bir yazılım buldular. Bu yazılımı aynı anda birçok sunucuda hesaplama yapabilecek şekilde uyarladılar. Çünkü tek bir sıradan masaüstü bilgisayarın performansı parolayı hemen kurtarmak için yeterli olmazdı.

İki günlük hesaplama süresinden sonra zaman gelmişti: yazılım bir sonuç çıkardı ve Bitcoin ve Ethereum cüzdanlarının şifrelerini kurtarabildiler.

Kuruculardan biri, şifreyi hatırlamanın şifreyi hızlı bir şekilde kurtarmaya nasıl yardımcı olduğunu şu şekilde anlatıyor:

Parolada yaklaşık olarak hangi karakterlerin görünmesi gerektiğini zaten biliyorduk ve ayrıca uzunluğu dört karakterle sınırlayabildik. Bu, yazılımı doğru şifreyi hızlı bir şekilde bulabilmemiz için yapılandırmamızı sağladı.

Ancak bu, Berlinli kurucuların hikayesinin sonu değil, tam tersine daha yeni başlıyor. Cüzdanlarını kurtarma serüvenlerinde, deneyim, bilgi ve teknikten oluşan bir araç seti edindiler.

Kuruculardan biri hizmetlerinin başlangıcı hakkında “Çok şey öğrendik ve aynı sorunu yaşayan binlerce insan olduğunu fark ettik” dedi. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin kaybettiklerini düşündükleri cüzdanları kurtarmalarına yardımcı oluyorlar.

“Bitcoin Cüzdanımı Kurtarabilir Misin?” – Kripto Patlaması Sırasında Günlük Yaşam

İlk bakışta kurucuların işleri, alışılagelmiş ofis işlerinden pek farklı değil. Günün büyük bir bölümünde Berlin ofislerinde oturuyorlar ve müşterilerin sorularına e-posta ile cevap veriyorlar.

Birkaç yıl önce bir müşteri tarafından Bitcoin ile ödeme yapılan kişilerden sık sık sorular alıyoruz.

O zamanlar, gazetelerdeki muazzam fiyat artışlarını okuyana kadar bunu daha fazla düşünmediler. Şimdi bu insanlar anlaşılır bir şekilde paralarını istiyorlar. 2015’te 3 Bitcoin (yaklaşık 1.000 dolar) ile ödeme aldıysanız, bugün bu Bitcoinleri yaklaşık 60.000 $’a satabilirsiniz.

ReWallet, şifreli cüzdanlardan çok, silinen cüzdan dosyalarına veya depolama ortamıyla ilgili fiziksel sorunlara da yardımcı olur. Bu sayede kaybolduğu düşünülen birkaç cüzdan zaten geri yüklendi.

Gelen tüm sorular önce fizibilite için analiz edilir. Şirket, örneğin parola çok uzunsa ve parolanın bileşimine ilişkin hiçbir ipucu yoksa, cüzdana yeniden erişim sağlamaya her zaman yardımcı olamaz.

Şirket, zorlu piyasayı “Bazı rakipler, cüzdana hala erişim sağlayabileceklerini iddia ediyor – bu genellikle dolandırıcılık” diyor.

Ancak bu, cüzdanın sonsuza kadar kaybolduğu anlamına gelmez. Birkaç yıl önce, parola çok uzun veya çok karmaşık olduğu için birçok vaka umutsuz görünüyordu. Ancak, kurucular programlarını sürekli olarak daha da geliştiriyorlar.

Şirket, her güncellemede daha fazla Bitcoin ve Ethereum cüzdanını nasıl geri yükleyebileceğini şöyle anlatıyor:

“Yazılımın her güncellemesinde, o sırada geri yükleyemediğimiz eski cüzdanlardaki yeni işlevleri test ediyoruz. Bazen yazılım daha sonra cüzdanı kurtarabilir, müşterilerimiz bundan özellikle memnunlar.”

Cüzdanı Geri Yüklemek Bir Güven Meselesidir

Şirket, müşterilerinin içinde bulunduğu özel durumun farkındadır. Sonuçta, cüzdanı geri yükledikten sonra Bitcoinleri tutabilirsiniz. Müşterilerin şirkete büyük güven duyması gerekir – bu nedenle ReWallet her yeni müşteriyle Alman yasalarına göre uygun bir sözleşme yapar.

Tutarlı bir olumlu inceleme geçmişine sahip olun ve yeni müşterilerin kaygısını azaltın.
Cüzdan kurtarma başarısız olursa hiç kimse daha fazla para kaybetmekten korkmamalıdır. Bu nedenle başarı esasına göre çalışıyoruz.

Mesajımız: “Hizmeti deneyin, kaybedecek bir şeyiniz yok.”

ReWallet, Bitcoin veya Ethereum cüzdanını kurtarmayı başarırsa, cüzdan değerinin yüzde 20’si ödenir. Şimdiye kadar bu konuda çok başarılı oldular, “Hizmetimiz için her gün talep alıyoruz.”

Bu nedenle, özellikle birkaç dakika içinde tamamlanabildiğinden, bir sorgulama neredeyse her zaman faydalıdır. Güvene ek olarak, şirket mümkün olan en basit işlemeye büyük önem vermektedir.

“Durum müşterilerimiz için yeterince stresli, bir hata onlara binlerce avroya mal olabilir. Onlara daha fazla yük olmak istemiyoruz.”

Web sitesinde, kayıp cüzdanla ilgili en önemli bilgileri içeren basit, kısa bir anket dolduruyorsunuz.

Bu temelde, şirket daha sonra cüzdanı geri yükleme şansı olup olmadığını kontrol eder.

Değerlendirme olumluysa, bir sözleşme alacaksınız. Daha sonra şirket çalışmaya başlar.
Kurtarma hakkında daha fazla bilgiyi şirketin web sitesinde bulabilirsiniz: www.rewallet.de

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail