Bitcoin

Cüzdanında 127 Bitcoin (BTC) Bulan Öğrenci, Artık Milyoner!

Şanslı bir öğrenci 9 yıl önceki Bitcoin (BTC) cüzdanını buldu!

Bundan yaklaşık 8-9 yıl önce rastgele etkinliklere ve anketlere katılan, bunların karşılığında ise yüzlerce Bitcoin (BTC) kazanan bir öğrenci artık milyonerler arasına girdi.

DarkOrbit İçin Biriktirdiği BTC’ler Artık Milyonlar Ediyor

Şanslı öğrenci bundan yıllar önce DarkOrbit isimli bir oyunda, oyun içi alışveriş yapmak için çeşitli anketlere katılıp BTC kazandı. Kullanıcı o sıralarda kullandığı bilgisayarı bozulunca ise elindeki BTC’leri kullanamadı ve bunları böylece cüzdanında bıraktı. Yıllar sonra bilgisayarına erişen ve bunu tamir eden kullanıcı, şimdi ise milyonlarca dolarlık servete sahip.

Sosyal medya platformu Reddit üzerinde sevincini diğerleri ile paylaşan kullanıcı, kelimelerin kifayetsiz kaldığını vurguladı. Kullanıcı o tarihlerde internet üzerinden farklı etkinliklere katılarak 127 Bitcoin toplamayı başarmış. O dönemde bunların “değersiz dijital paralardan ibaret olduğunu” vurgulayan şanslı isim, belki de bu kadar uzun süre bilgisayarına erişemeseydi şimdi milyoner olmayabilir ve sadece küçük bir miktarda kazanç elde edebilirdi.

2 Günde 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Kazancını Kaçırdı

Cüzdanına erişim elde ettiğinde fonlarının değerinin yaklaşık olarak 4,5 milyon dolara tekabül ettiğini belirten şanslı öğrenci, bunu anında sattığını ve 33.400 dolarlık fiyatı kaçırmadığını ifade etti. Ancak sadece 2 gün daha bekleseydi öğrencinin net serveti 1 milyon dolar daha artabilir ve 42.000 dolar üzerinden BTC satışı yapabilirdi.

Şanslı kullanıcı 1 milyon dolarlık fırsatı kaçırmış olmasına rağmen Bitcoin cüzdanına yeniden erişebildiği için şanslı olduğunu vurguladı. Tabii ki herkes bu öğrenci kadar şanslı değil ve sektörde çoğunlukla tam tersi hikayeler duymaya alışkınız.

Bitcoin fiyatının 42.000 dolardan 35.000 dolara kadar sert düşüşü ise yatırımcıların yıllarca cüzdanlarına dokunamayacak halde olmalarının bazen şans getirebileceğini gösteriyor.

İlgili Haber
Ünlü Ekonomist Krüger Uyardı: Bitcoin (BTC) Düşüşünün Sebebi Bu Olabilir!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu