Bitcoin

Ünlü Ekonomist Krüger Uyardı: Bitcoin (BTC) Düşüşünün Sebebi Bu Olabilir!

Ünlü ekonomist Alex Krüger, Bitcoin'in son düşüşünü yorumladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içerisinde %20 düşüş yaşayarak bütün kripto para piyasasının kızıla boyanmasına neden oldu. Lider kripto para biriminin %20 düşüş yaşaması diğer kripto paraları da aşağıya çekti ve kripto para piyasası toplamda 178 milyar dolardan fazla değer kaybetti. Ünlü ekonomist Alex Krüger ise yatırımcıları bunun geçici bir düşüş olabileceğine dair uyarıyor.

İlgili Haber
Kripto Para Piyasası Son 24 Saatte 170 Milyar Dolar Kaybetti: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Guggenheim Düşük Fiyattan Bitcoin Almak İstiyor

Alex Krüger, dünyanın en büyük yatırım fonlarından birisi olan Guggenheim’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na verdiği bildirgeye dikkat çekti. Söz konusu yatırım bildirisi, Guggenheim’ın Grayscale Bitcoin fonu aracılığıyla 500 milyon dolarlık Bitcoin alacağına işaret ediyor. Bu yatırım ise 31 Ocak 2021 tarihinden itibaren etkili olacak.

Krüger, Guggenheim CIO’su Scott Minard’ın 500 milyon dolarlık Bitcoin alımını daha düşük fiyattan yapmak istemiş olabileceğini vurguladı. Minard’ın birçok kişiye “şimdi kar alma” zamanı ifadesini kullandığını da belirten Krüger, açıkça belirtmese de bunun daha düşük fiyattan BTC alımı yapmak için manipülasyon olabileceğini ima etti.

Balinaların BTC Cüzdanı Kabarıyor

Bison Trails kurucusu Elias Simos ise ilgili gönderinin altına Bitcoin balinalarının sayısının devamlı olarak arttığına dikkat çekti. Simos, bireysel yatırımcılar BTC satarken kurumsal olanların aldığını ve bunun gibi manipülasyonların en çok onlara yaradığını ifade etti. Yayınlanan verilere bakıldığında ise son 24 saat içerisinde yaşanan düşüşe rağmen 1.000 ve daha fazla BTC sahibi cüzdanların sayısında artış görüldü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu