Bitcoin

Kripto Para Piyasası Son 24 Saatte 170 Milyar Dolar Kaybetti: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Bitcoin'in 24 saatteki sert düşüşü, kripto para piyasasını 1 trilyon dolar altına çekti.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son 24 saat içerisinde %20 düşüş yaşaması, kripto para sektöründe sert bir düşüş yaşanmasına neden oldu. BTC fiyatı 40.000 dolar seviyelerinden 33.000 dolar seviyelerine kadar gerileyerek eski yatırımcıların alışık olduğu bir hamle yaptı. Yeni yatırımcılar ise bu düşüşün şokunu yaşıyor olabilir.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Geriledi Yerli Borsalar Sınıfta Kaldı! Mağduriyetler İçin Ne Yapılabilir?

Son 24 Saat İçerisinde 170 Milyar Dolar Kayıp!

Bybit tarafından sunulan verilere göre son 24 saat içerisinde yaklaşık olarak 170 milyar dolarlık toplam piyasa değeri buharlaştı. Kripto para piyasasının toplam değeri de 940 milyar dolar seviyesine geriledi. Kripto para piyasası kısa süre önce Bitcoin fiyatının 42.000 dolara kadar iğne atması ile beraber 1 trilyon dolarlık değerin üzerine çıkmıştı.

Bitcoin fiyatının yaşadığı düşüşün ise özellikle Asya piyasaları açıldıktan sonra ağırlık kazandığı görülüyor. Bitcoin fiyatının %20 ve üzerindeki düşüşü artan panik ile beraber ise bir süre daha devam edebilir. Top 10 içerisindeki kripto para birimlerine bakıldığında ise bundan en çok etkilenenin %25,7 ile Stellar (XLM) olduğu görülmekte. Bu düşüşe rağmen hala son 7 günlük durumu pozitif ve %76 üzeri yükseliş temelli olan XLM, 0,23 dolara geriledi.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise son 24 saat içerisinde %22,1 düşüş yaşadı. ETH fiyatı tüm zamanların rekorunu test ederken bu düşüş ile bir anda 1,038 dolara kadar düştü. XRP de 0,33 dolar direncini kırdıktan sonra %24’lük düşüş ile 0,26 dolara yani tehlikeli bölgeye geriledi.

Bunun daha önceki aylarda görülen sıradan bir düzeltme mi yoksa boğa piyasasının bitip ayı piyasasının başlama tarihi mi olduğunu ise zaman gösterecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu