BitcoinBorsaHaberler

Bitcoin (BTC) Geriledi Yerli Borsalar Sınıfta Kaldı! Mağduriyetler İçin Ne Yapılabilir?

Bitcoin'in sert gerilemesi birçok borsanın servis dışı kalmasına sebep oldu.

Son zamanlarda Bitcoin’in sert hareketlerinden sonra tüm borsalarda bir takım aksaklıklar oluyor. Dünyanın en büyük borsalarından olan Binance ve Coinbase gibi borsalar bile son zamanlardaki talep patlamasından dolayı erişim problemleri yaşarken yerli borsalarda da durum pek farklı değil.

Bugün Bitcoin’in 35.000 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadığı sırada özellikle yerli borsaların bazıları servis dışı kaldı. Yatırımcılar alım satım yapmak için platformlara giremezken bazı borsalarda saatler geçmesine rağmen hâlâ erişim sıkıntıları olduğu görülüyor.

BTCTurk ve Paribu gibi Türkiye’nin önde gelen kripto para borsaları da dahil birçok borsada sıkıntılar yaşanırken burada işlem yapan yatırımcılar sosyal medya hesaplarından “mağduriyetimiz nasıl giderilecek, bu borsaları dava edebilir miyiz?” şeklinde sorular sormaya başladı.

Ancak çökme veya yazılımsal sorunlardan doğabilecek problemlerde sadece yerli borsaların değil dünyadaki hiçbir borsanın sorumluluk kabul etmediği ve bu gibi sebepler neticesinde bu platformların dava edilemeyeceğini bilmek gerekiyor.

Son zamanlarda yerli yabancı tüm borsalarda görülen “çökme” sorunları öyle bir noktaya geldi ki artık yatırımcılar çözüm olarak “daha az çöken” borsaları tercih etmeye başladılar.

Tam da bu noktada sermayeye USD bazlı bakmanın ve hacimli borsada işlem yapmanın önemini anlattığımız yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin ve Altcoin Yatırımı Yaparken Sermayeye USD Bazlı Bakmanın ve Hacimli Borsada İşlem Yapmanın Önemi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
8 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Kazanırken iyi sorun yasandımı tü kaka demeye başlıyorsunuz.

Recep sivri

İyi olmuş ,beter olun…umarım bir sabah kalkınca hesap sıfır yada siber saldiri oldu para Mara yok derler,tersden görür bu çalışma dan kazanan insanlar

tc salim akçay

borsanın mantığını bilmediğin den böyle cahilce konuştuğun beş belli ama ettiğin beddua onun cahillikle alakası yok tamamen senin kişiliksiziğinden kaynaklı

Anonim

Ben yatırım yapan biri değilim ama şöyle düşün para kazandin ev araba yada kiralayabilecegin bir şey aldın ve kiraladin ve artık çalışmadan para kazaniyorsun bana bunu anlatır mısın ki emperyalizm ve yaşadığın dünyayı düşünerek bunu açıklar mısın

Anonim

2021 yılında hala borsa hakkında en ufak bilgi sahibi olmadan bu tarz çıkarımlarda bulunabiliyorsun.

Ahmet Öncüler

Sistem ne zaman açılır..bilgisi olan paylaşabilir…..

Anonim

Saatlerdir perişan olduk yüklü miktarda yatırımım var şu saçmalık yüzünden çok fazla terste kaldım ne olacak şmdi!

muno

yerli borsalar dolaylı yoldan hırsızlık


Başa dön tuşu