Kripto HaberleriBitcoinCZ, Michael Saylor’ın Son Bitcoin Satın Alımıyla Dalga Geçenlere Seslendi!

CZ, Michael Saylor’ın Son Bitcoin Satın Alımıyla Dalga Geçenlere Seslendi!

Takip et

Binance CEO’su Changpeng Zhao, MicroStrategy CEO’su Bitcoin satın alan Michael Saylor’a destek vererek son gülen tarafın Saylor olacağını söyledi.

MicroStrategy bugün erken saatlerde 10 milyon dolar değerinde ek Bitcoin satın aldığına dair bir duyuru yapmıştı.

Bu cesur satın alma, şirketin BTC varlıklarının şu anda yaklaşık olarak 1 milyar dolar zararda olması nedeniyle bazı kesimlerce dalga konusu edilmişti.

Michael Saylor’ın Ortalama Bitcoin Satın Alım Fiyatı 30.664 Dolara Düştü

MicroStrategy’nin şu anda ortalama BTC satın alım fiyatı 30.664 dolar seviyesinde bulunuyor. BTC fiyatı ise bu yazının yazıldığı anlarda 20.354 dolar seviyesinde seyrediyor.

ABD’li şirket, günümüz fiyatıyla 2.6 milyar dolara tekabül eden 129.698 Bitcoin’e sahip.

İlgili Haber
Son Dakika! Michael Saylor'dan Yeni Bitcoin Alımı! Hangi Fiyattan Aldı?

Mart ayında MicroStrategy, BTC alımlarını finanse etmek için Silvergate’ten kredi aldı.

Ancak Saylor, yatırımcıların potansiyel bir marj çağrısı konusunda endişelenmelerine gerek olmadığını iddia ederek başka bir potansiyel beklenmedik olay hakkındaki korkuları yatıştırdı.

Girişimci, şirketinin daha fazla teminat göstermesi gerekmeden önce Bitcoin fiyatının 3.500 dolara kadar düşmesi gerektiğini açıkladı.

MicroStrategy’nin BTC’yi ana rezerv para birimi benimsemesinin hemen ardından kripto para piyasasında bir boğa dalgasının başlaması ile birlikte şirketin bu hamlesi büyük bir başarı olarak nitelendiriliyordu.

Şirketin hisseleri 1.000 doları aşarak 2000 yılının başından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bu beklenmedik canlanma BTC fiyatlarındaki büyük yükselişle aynı zamana denk geldi.

Ancak, şirketin hisse senedi fiyatı bu ayın başlarında 152 dolara kadar düşerek Bitcoin öncesi günlerine geri döndü.

Bununla birlikte Saylor, en büyük kripto para biriminde boğa pozisyonunu koruyor ve son satın alımı da buna işaret ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları