HaberlerKripto Para

Daha Fazla Banka Kripto Paralar İçin Geliyor!

Yapılan araştırma kripto para hizmeti sunan bankaların artacağını gösteriyor.

Kripto paraların benimsenmesinin artması ve günlük hayatımızdaki kullanımına yönelik çalışmalar bankaları da harekete geçirdi.

2021 yılında kripto para birimlerine yönelik radikal kararlar veren ve benimsemenin artmasına katkıda bulunan bankaların bu trendlerinin 2022 yılında da artarak devam etmesi bekleniyor.

Bankalar Arasında Kripto Para Rekabeti Olacak!

Bu bağlamda finansal hizmetler sektöründe çalışan American Banker tarafından bölgesel ve küresel finans sektöründen 153 üst düzey bankacılık yöneticisinin katılımı ile bir araştırma gerçekleştirdi.

29 Ocak’ta yayınlanan araştırmanın sonuçlarına göre, kripto hizmeti sunan bankaların sayısının 2022 yılının sonunda iki katından fazla olacağı düşünülüyor.

Yapılan araştırmada banka yöneticilerinin %44’ü 2022 yılının sonuna kadar müşterilerine en az bir tür kripto hizmeti sunmayı beklediklerini belirtirken üçte biri de müşterilerinin kripto para portföylerini aktif olarak yönetmeyi beklediğini söyledi.

Banka yöneticilerinin %60’ı ayrıca müşterilerinin yıl sonuna kadar kripto portföylerini artıracaklarını yada en azından kripto paralara yatırım yapmaya başlayacaklarını düşünüyor.

Son olarak bu yılki bankacılık hizmetlerinin odak noktasının müşterilere sunulacak geniş kripto hizmet yelpazesi olacağını ifade eden yöneticiler, bankaların müşterilerini elinde tutmak birbirleri ile güçlü bir rekabet içinde olacağını tahmin ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu