coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizDaha Önce Çalışan Bu İndikatör Bitcoin'de Düzeltme Sinyali Veriyor!

Daha Önce Çalışan Bu İndikatör Bitcoin’de Düzeltme Sinyali Veriyor!

Bitcoin 38.000 doların üzerine çıkarken Nautilus Research'tan BTC için bir düzeltme uyarısı geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin, FTX’in Kasım 2022’deki ani iflası sonrası 15,600 dolara kadar geriledi.

Sonrasında 2023 yılına güzel bir başlangıç yapan BTC, dip seviyesi olan 15,600 dolardan yaklaşık %130 bir yükseliş kaydetti.

Bununla birlikte spot Bitcoin ETF’inin onaylanmasına ilişkin devam eden iyimserlik BTC’nin 38.000 doların üzerine çıkmasına yardım ederken Nautilus Research‘tan bir düzeltme uyarısı geldi.

Nautilus Research’ün X hesabı üzerinden paylaştığı grafik Bitcoin için önümüzdeki günlerde bir düzeltme olabileceğinin sinyalini verdi.

Grafikteki kırmızı noktalar Bitcoin’in aylık bazda %15’lik bir düzeltme yaşamadan %125 yükseldiği dönemleri temsil ediyor.

Buna göre Bitcoin bu düzeltmeyi yapmadan %125’lik bir yükseliş yaşarsa, bu kısa vadede bir düzeltme sinyali olarak görülüyor.

Önceki noktalara baktığımızda kırmızı nokta yandıktan sonra Bitcoin’in bir düzeltme yaşadığını, bu düzeltmenin kimi zaman BTC’nin bir miktar daha yükseldikten sonra kimi zaman ise doğrudan sinyalle birlikte düştüğü görülüyor.

İndikatör sinyalini bugün yaktı ve Bitcoin için bir sonraki yükseliş dalgası başlamadan önce fiyatın en azından 32,500 dolara inerek soğuması gerektiğini gösterdi.

Grafiğe göre bu soğuma sonrası Bitcoin’de rallinin ikinci ayağı başlayabilir.

Bu indikatör her ne kadar bir düzeltme sinyali verse de yatırım kararlarınızı tek bir veri veya sinyali baz alarak vermeyiniz. Bu indikatörler yanılma payı olan ve %100 doğruluğu hiç bir zaman kanıtlanamamış yardımcı olan verilerdir.

Yatırım kararlarınızı kendi araştırmalarınıza göre veriniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
satoşi kromoko

Düzeltecek tabi koskoca bitcoin, hep tırmanacakmıydı.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail