Kripto HaberleriBorsaDavada Adı Geçen Cardano (ADA) Kurucusundan Binance Davası ile İlgili Açıklama: CZ...

Davada Adı Geçen Cardano (ADA) Kurucusundan Binance Davası ile İlgili Açıklama: CZ De Cevap Verdi!

Ethereum kurucularından olan aynı zamanda Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, gündeme dair açıklama yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden biri olan Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Binance’e ve CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açtığı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştiren bir bildiri yayınladı.

Hoskinson, Twitter hesabında paylaştığı uzun bir yazıda SEC’i, bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ve bir avuç büyük banka aracılığıyla insanların finansal yaşamlarının her yönünü kontrol etmeyi amaçlayan bir “chokepoint 2.0” gündemi izlemekle suçladı.

SEC’in davasının düzenleyici bir olay olmadığını, kripto para birimlerinin varlığı ve temsil ettikleri şeyle “siyasi felsefi bir ihtilaf” olduğunu söyledi.

Hoskinson, SEC’in bağımsız kimlik, kendi cüzdanına sahip olma ve ekonomik faaliyetlerini kontrol etme özgürlüğü kavramlarını kitlelerin elinden almaya ve bunları “aydınlanmış” azınlığa vermeye çalıştığını iddia etti.

Durumu özgürlük ve otoriterlik arasındaki bir mücadeleye benzeten Hoskinson, bunun tüm kripto para sektörünün Amerika Birleşik Devletleri’nin bir distopyaya kaymasını önleyebilecek sağduyulu bir dizi kural ve kılavuz için birleşmesi için mükemmel bir fırsat olduğunu söyledi.

İlgili Haber
Binance, SEC Tarafından Açılan Dava ile İlgili Bir Açıklama Daha Yayınladı: Meydan Okuyor!

Ayrıca, yasal zorluklara rağmen sektörün hayatta kalacağına ve gelişeceğine olan inancını dile getirdi ve daha sonra söyleyecek daha çok şeyi olacağını söyledi.

CZ, Hoskinson’ın açıklamasına kendi Twitter hesabından bir alıntıyla yanıt verdi ve Hoskinson’ın sektöre birlik çağrısı yaptığı bölümü vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mert

Sec amacı kripto ekosistemini yok etmek, çünkü dolar ölüyor ve bunu geciktirmek istiyorlar. Ancak başaramayacaklar. USD ölecek ve kripto ekosistemini yüzlerce trilyona ulaşacak, değişim kaçınılmaz.

Akın

Kesinlikle size katılıyorum ve bunu planlı yapıyorlar

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay