blank
Bitcoin

Davos Zirvesinde Bu Sefer Kripto Paralar Konuşulacak

Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde yine kripto paralar ele alınacak.

Kripto para birimleri bu sene yine Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde en çok konuşulacak konulardan birisi olabilir. Her sene düzenlenen ve genellikle yer olarak Davos’un seçildiği etkinliğe dünyanın en önemli ekonomistleri, finans yöneticileri ve tabii ki ülkelerin hazine sorumluları katılıyor.

Kripto Paralar Ele Alınacak

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Western Union CEO’su Hikmet Ersek gibi önemli isimlerin ise şimdiden kripto paraları tartışacağı kesinleşti. İkili, WEF tabanlı bir panel etkinliğinde “dijital paraların resetlenmesi” isimli bir konuyu ele alacak. 25 Ocak olarak belirlenen tarihe çok az kaldığı görülüyor ve yarın kripto para sektörünü derinden etkileyecek adımlar atılabilir.

Panelin diğer katılımcıları arasında BTC Africa S.A. CEO’su Elizabeth Rossielio, North Island Ventures CEO’su Glenn H. Hutchins gibi isimler de yer alıyor. Yani bu etkinliğin sadece kripto paralar düşmanca ifadelerin ele alındığı bir duruma sahip olmayacağı söylenebilir. Kripto para sektörünün tanınan iki isminin de burada olacak olması, bunun aslında olumlu geçebileceğini düşündürüyor.

Buna rağmen İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bailey kısa süre önceki bir konuşmasında dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Bailey, özel olarak piyasaya sürülen USDT gibi stablecoinlerin regüle edilmesi gerektiğine inanıyor. Bailey, Bitcoin gibi kripto paraların ise ödeme sektörü konusunda sürdürülebilir olmadığı görüşünde. Ünlü yöneticiye göre kripto paralar küresel çapta regüle edilmezse durum hiç iç açıcı olmayabilir.

Kısa süre önce Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde da benzer bir açıklama yapmış ve tepki çekmişti.

İlgili Haber  Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde'nin Bitcoin (BTC) Açıklaması Tepki Çekti!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu