AltınBitcoin

DBS Bank CEO’su: “Bitcoin Altına Alternatif Olabilir!”

Singapur'un en büyük finansal kuruluşu DBS Bank'ın CEO'su, Bitcoin'in altına alternatif olabileceğini açıkladı.

Singapur’un en büyük finansal kurumu olan DBS Bank’ın CEO’su Piyush Gupta, Bitcoin ve kripto paraların altına alternatif olacağına ve mevcut finansal sistemdeki rollerine inandığını söyledi. Bununla birlikte Gupta, dijital varlıkların günümüz para kavramının yerini tutmayacağını düşündüğünü de belirtti.

“Bitcoin Altın ile Aynı Seviyede”

DBS Bank CEO’su kripto paralar ile ilgili birkaç popüler konuya kısa bir süre önce verdiği röportajında cevap verdi. Bitcoin taraftarlarıyla aynı görüşü taşıdığını belirten Gupta, BTC’nin altına ve altının değerine bir alternatif haline gelebileceğine inandığını söyledi.

Bununla birlikte kripto para piyasasının volalitesine dikkat çeken ünlü CEO, bu volalite nedeniyle kripto paraların günümüzdeki para kavramının yerini tutmayacağına inandığını açıkladı:

“Kripto paraların önündeki diğer bir büyük engel ise değerlerinde yaşanan dalgalanmalar. Kripto paraları bir şey ödemek için kullanmak istediğinizde bunun size olan maliyetini bilmiyorsunuz. Günümüzde kripto paralar potansiyel bir spekülasyon kaynağını oluşturuyor. O yüzden günümüzde kullanılan paranın yerini almaları çok mümkün değil.”

Gupta buna ek olarak, dünya çapında merkez bankalarının kripto paralar için bir düzenleyici çerçeve tasarlamak için sorumlu olduğunu belirterek bu alanda küresel bir regülasyon çağrısında bulundu.

Singapurlu CEO bununla birlikte merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) de değindi. Gupta’ya göre CBDC’ler bankacılık sisteminde “aracı kurumların ortadan kalkmasına” neden olabilir. Gupta ayrıca bu tür bir finansal ürünün “çok daha büyük kullanım alanlarına sahip olacağından” piyasaya çıkmasının an meselesi olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu