BitcoinHaberler

DBS Bank: “Kurumsal Kanatta Bitcoin ve Kripto Para Talebi Artıyor!”

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin'e ve kripto paralara olan ilgisi hangi seviyede?

Kripto para piyasalarındaki dalgalanma yatırımcıların moralini bozsa da kurumsal yatırımcı kanadından iyi haberler gelmeye devam ediyor.

Varlıkları bakımından Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası konumunda olan Singapur merkezli DBS Bank’tan kripto para birimlerine yönelik ilginin ve talebin arttığına ilişkin açıklamalar geldi.

DBS’nin üst düzey yöneticilerinin katıldığı bir röportajda, kripto para birimlerine yönelik önemli açıklamalar yapıldı. Banka Aralık ayında kripto para birimlerine maruz kalmak isteyen yatırımcılar için özel bir borsa kurdu.

DBS Digital Exchange adındaki bu borsaya kurumsal ve akredite yatırımcıların yanı sıra, zengin ailelerin portföylerini yöneten pek çok yatırım şirketinin katıldığı ve ürünlerin güçlü talep gördüğü ifade edildi.

Kripto paralara yönelik talebin artmaya devam ettiğini belirten yöneticiler, Aralık ayı sonuna kadar üye sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor. Önümüzdeki 3 yıllık süreç içinde her yıl %20 ile %30 arasında büyüme öngören Banka, kripto paraların geleceğinden ümitli.

DBS’nin sermaye piyasaları başkanı ve borsa başkanı Eng-Kwok Seat Moey, “Çok hızlı büyüyoruz. Yatırımcılar yavaş yavaş kripto para birimleri ve dijital varlıkları keşfediyor” dedi.

DBS Bank son 8 yılda milyarlarca dolar harcayarak dijitalleşmeye yöneldi. Bu hamlelerde CEO Piyush Gupta’nın dijital dünyaya olan yaklaşımı etkili oldu. Bankanın kripto para sektörüne atılımı da bu geliştirmelerden sonra geldi.

DBS Digital Exchange hali hazırda Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve XRP ticareti sunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu