Kripto Para

DeFi, Bitcoin (BTC) Gölgesinde Rekor Kırdı!

DeFi’da kilitlenen USD miktarı 15 milyar doları aştı.

Bitcoin (BTC)’de yaşanan yükselişlerle unutulan ve BTC’nin gölgesinde kalan merkeziyetsiz finans (DeFi), rekor büyüme gösteriyor. DeFi Pulse verilerine göre son bir haftada %10 büyüyen DeFi’da kilitlenen USD miktarı 15.36 milyar dolara yükseldi.

DeFi Verileri – Kaynak: DeFiPulse

Geçtiğimiz yıl içerisinde özellikle Ağustos ayı başlarında oldukça çok duyduğumuz “DeFi patladı” sözü, Eylül’de yaşanan düşüşlerle tarihe karışmıştı. Ancak DeFi, alttan alttan tekrar yükseliyor. Belki de altcoinlerdeki boğa, yeni bir DeFi çılgınlığıyla başlayacak. Böyle bir durumdaysa DeFi’da %19.92’lik hakimiyet kuran Maker (MKR), Aave, Compound (COMP), bu yükselişte başı çeken coinler durumuna gelebilir.

Başta bazı büyük yatırımcılar tarafından “Balon” olarak nitelendirilen DeFi, eylül ayındaki düşüşten sonra yavaşlasa da büyümeye devam ediyor. Son bir yıldaki %2100’den fazla büyüme, DeFi coinlerine olan ilginin ne kadar büyük olduğunu ve yatırımcıların büyük bir beklenti içinde olduğunu gösteriyor.

Yield Farming olarak nitelendirilen değişken ve sabit faiz getirileri, DeFi’ı cazip hale getiren en büyük özelliğidir. Yatırımcılar, projeler için kilitledikleri USD’ler sayesinde gelir elde ediyorlar ki bu da trade yapmak istemeyenlerin veya trade yaparken para kaybedenlerin işine geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu