coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinDeFi Platformu Hacklendi, Bu Altcoinin Fiyatı Düştü!

DeFi Platformu Hacklendi, Bu Altcoinin Fiyatı Düştü!

Hackerların son kurbanı merkezi olmayan zincirler arası protokol Frax Finance oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasında her gün yeni bir hack olayı yaşanırken hackerların son kurbanı merkezi olmayan zincirler arası protokol Frax Finance oldu.

Bu noktada hackerlar Frax Finance’e ait alan adını ele geçirirken siteye giren kullanıcılar, Frax Finance’in hacklendiğini anlamadı çünkü kullanıcılar siteye girdiğinde platformun arayüzüyle birebir aynı arayüzü gördüler.

Alan Adı Sistemi’nin (DNS) ele geçirilmesi şeklinde gerçekleşen hack olayı kullanıcıların kimlik bilgilerini vermeleri için orijinal siteye tamamen benzeyen kötü amaçlı bir siteye yönlendirmesiyle meydana gelir.

Konuyla ilgili açıklama yapan Frax Finance ekibi şunları söyledi:

“Lütfen bir sonraki duyuruya kadar frax. Finance ve frax. Com alan adlarını kullanmayın.

Name. Com’a ulaşıldı ve frax. Finance ve frax. Com alan adları artık uygun sunucularına ve yapılandırmalarına geri yönlendirildi.

Yarın kapsamlı bir soruşturma yürüttükten sonra olaya neyin yol açtığını açıklanacaktır.”

Coindesk’e konuşan Frax Finance kurucusu Sam Kazemian “Hack olayı ile ilgili hiçbir şekilde yanlış bir şey yapmışız gibi görünmüyor. Dolayısıyla name. com’dan bize hesabın güvende olduğunu söyleyene kadar bizim güvenli olduğunu söylememiz mümkün değil” dedi.

Hack olayının ardından Frax Finance’ın yerel tokeni FXS yaklaşık %5 düşüş yaşadı. Bu düşüşle 5,67 dolara kadar düşen FXS yazım esnasında 5,72 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail