AltınBitcoin

Deutsche Bank Analistinde Önemli Bitcoin (BTC) Açıklaması

Deutsche Bank analisti, Bitcoin'in 21. yüzyılın dijital altını olacağını belirtti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa süre içerisinde 1 trilyon dolarlık değere ulaşsa da hala bunun gideceği çok yer olduğu tahmin ediliyor. Özellikle kurumsal yatırımcıların yaptığı açıklamalar ve attıkları son adımlar, kripto para sektörünün kabulünü önemli ölçüde arttırmakta. Bu da direkt olarak Bitcoin’in kabulünü ve piyasa değerini arttırabilecek bir gelişme.

Bitcoin, Yeni Altın Oldu

Dünyanın en büyük bankalarından birisi olan Deutsche Bank’in kıdemli analisti Marion Laboure, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Laboure, hükümetler tarafından kontrol edilmeyen varlıklara yönelik talebin inanılmaz bir şekilde arttığını belirterek lider kripto para biriminin de bunlardan birisi olduğunu vurguladı. Bitcoin’in altının dijital versiyonu olma şansına sahip olduğunu vurgulayan Laboure, altının yerini Bitcoin’in alacağını ifade etti:

Altın yüzyıllardan beri devam eden rolünü hala sürdürüyor. Ben kişisel olarak Bitcoin’in 21. yüzyılın dijital altını olacağını düşünüyorum. Bitcoin bu yönüyle ön plana çıkacak ve bütün yatırımcılar buna yönelecek.”

Laboure, Bitcoin’in enflasyona karşı koruma sağlamasının da kurumsal yatırımcılara avantajlı geldiğini vurgulayarak altın yerine artık Bitcoin’in ön plana çıkacağının altını çizdi.

Bitcoin’in altın gibi sınırlı bir arza sahip olmasının ancak lojistik sınırlamasına sahip olmamasının önemli olduğunu ifade eden ünlü analist, yine de BTC’nin çok daha riskli olduğunun altını çizdi. Bitcoin’in çok daha volatil olduğunu hatırlatan analist, bu konuda herkesi dikkatli olmaya davet etti.

Bu açıklamalardan sonra ünlü yatırımcı Dan Held de Bitcoin’in altının yerini alacağı şeklinde açıklamada bulundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu