Kripto HaberleriBorsaOKX'ten Delist Açıklaması Geldi: Bu Stablecoin Delist Edilecek

OKX’ten Delist Açıklaması Geldi: Bu Stablecoin Delist Edilecek

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Gemini destekli stablecoin Gemini Dollar (GUSD), ABD doları ile paritesini kaybederek son 24 saatte %0.84 düşüşle 0.9851 dolara geriledi. OKX borsasından stablecoinle ilgili açıklama geldi.

Gemini’nin Stablecoini GUSD OKX Borsasından Delist Ediliyor

GUSD tutan aktif adreslerin sayısı 2020’nin en düşük seviyesine inerken, stablecoin arzı da son aylarda düşmüştü.

Mevcut veriler, stablecoinin geçtiğimiz hafta boyunca keskin fiyat dalgalanmaları yaşadığını ve geçen yılın sonuna doğru yaptığı koşuyu anımsattığını gösteriyor.

GUSD tutan aktif adreslerin sayısı 2020’nin en düşük seviyesine geriledi. GUSD’nin arzı da üç ay içinde yaklaşık 880 milyon dolardan 607 milyon dolara düştü.

Kripto para borsası OKX, 31 Ocak’ta yaptığı açıklamaya göre, stablecoini 1 Şubat’ta saat 8:00’de listeden çıkaracağını söyledi.

Borsa, stablecoini kullanıcıların geri bildirimlerine ve listeden çıkarma politikasına dayanarak listeden çıkardığını söyledi. OKX, “listelenen tüm projelerin performansını sürekli olarak izlediğini ve listeleme niteliklerini düzenli olarak gözden geçirdiğini” de sözlerine ekledi.

İlgili Haber
Analist Michaël Van De Poppe Üç Altcoin İçin Bu Alım Bölgelerini İşaret Etti!

Bu arada Gemini, New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS) Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) sigorta kapsamıyla ilgili iddialar üzerine borsayı soruşturduğunu açıklamasının ardından bir incelemeyle karşı karşıya.

Bazı Gemini kullanıcıları, borsanın Earn ürününün de FDIC sigortası kapsamında olduğuna inanmaları için yanlış yönlendirildiklerini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Genesis ve Gemini’yi, mevduat sahiplerine sunulan yüksek getirili bir ürünle ilgili olarak kayıtsız menkul kıymet sattıkları iddiasıyla suçlamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları