coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaDev Borsanın CEO'sundan Açıklama: Düzenlemeler Netleşmezse Amerika'dan Ayrılabiliriz!

Dev Borsanın CEO’sundan Açıklama: Düzenlemeler Netleşmezse Amerika’dan Ayrılabiliriz!

Dev borsanın CEO'su sektör için düzenleyici ortamın netleşmemesi halinde kripto borsasının ABD'den taşınmayı düşüneceğini belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de yaşanan düzenleyici uygulamalarının belirsizliği borsaları başka yollar aramaya itiyor.

Son olarak Coinbase CEO’su Brian Armstrong, sektör için düzenleyici ortamın netleşmemesi halinde kripto borsasının ABD’den taşınmayı düşüneceğini belirtti.

Düzenleyici Netlik Sağlanmazsa Coinbase ABD’den Çıkabilir

Armstrong, ABD’de daha fazla düzenleyici netliğin ortaya çıkmaması durumunda kripto borsasının planları açısından “her şeyin masada olduğunu” söyledi.

Eski Birleşik Krallık Başbakanı George Osbourne’un Londra’daki Fintech Week’te Coinbase’in ABD’den ayrıldığını görüp göremeyeceğini sorması üzerine Armstrong, “Taşınmak ya da ne gerekiyorsa yapmak dahil her şey masada” dedi.

“ABD’nin kripto için önemli bir pazar olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum, ancak şu anda ihtiyacımız olan düzenleyici netliği görmüyoruz” dedi.

“Bence birkaç yıl içinde ABD’de bu düzenleyici netliğin ortaya çıktığını görmezsek, dünyanın başka yerlerine daha fazla yatırım yapmayı düşünmek zorunda kalabiliriz.”

İlgili Haber  MicroStrategy CEO'su Michael Saylor Bitcoin'den (BTC) Vazgemiyor! Şimdi de Bunu Yaptı!

Armstrong, Birleşik Krallık’ta hem emtia hem de menkul kıymetlerden sorumlu tek bir düzenleyici kurumun (Finansal Davranış Otoritesi (FCA)) bulunması, ABD’de ise Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) olmak üzere iki ayrı kurumun bulunması nedeniyle Birleşik Krallık’ın daha fazla düzenleyici netliğe sahip olmasının avantajlarından bahsetti.

“CFTC ve SEC’in alan savaşı yaşadığı bu talihsiz durum yaşanmıyor” dedi.

“CFTC ve SEC başkanlarından neredeyse her birkaç haftada bir çelişkili açıklamalar geliyor – bir işletme bu ortamda nasıl faaliyet gösterecek? Biz sadece net bir kural kitabı istiyoruz.”

Coinbase kısa bir süre önce SEC’den, kayıtsız menkul kıymetlerin listelenmesine bağlı olarak yaklaşan düzenleyici eylem konusunda uyarıda bulunan bir Wells Bildirimi almıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları