Kripto HaberleriAltcoinDev DeFi Platformu Yeni Kripto Parasını Duyurdu: Topluluktan Büyük Destek Var!

Dev DeFi Platformu Yeni Kripto Parasını Duyurdu: Topluluktan Büyük Destek Var!

Takip et

Kripto para ve DeFi dünyasının devi Aave ekosistemi, topluluğunun öneriyi kabul etmesiyle birlikte artık kendi yerel, merkeziyetsiz, teminat destekli stablecoin’i GHO’ya kavuşuyor.

Aave topluluğu, topluluğun büyük çoğunluğunun lehte oy kullanmasıyla GHO stablecoin’inin tanıtımına destek verdiklerini belirtti.

Aave’nin Kripto Para Topluluğunun Çoğunluğu GHO İçin Olumlu Oy Verdi

Aave protokolünün arkasındaki merkezi otorite olan Aave Companies, USD’ye sabitlenecek olan merkeziyetsiz, teminat destekli stablecoin GHO’nun piyasaya sürülmesini önerdi.

“GHO için Yeşil Işık” önerisi 28-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında oylamaya sunulmaya başlandı. DAO öneriyi onaylarsa GHO, Aave Protokolünde hayata geçirilecek ve böylece kullanıcıların bir dizi teminat karşılığında GHO mint edebilmelerine olanak sağlanacak.

GHO stablecoin, kullanıcılar tarafından henüz kesinleşmemiş olan çeşitli kripto para varlıklara karşı mint edilebilecek. GHO borç verenleri, Aave protokolündeki borçlanma işlemlerine benzer şekilde, sağlanan teminatlar üzerinden faiz kazanmaya devam edecek.

İlgili Haber
Hacker'lar Yine Bir DeFi Platformuna Saldırdı: Yüklü Miktarda Ethereum Kayıp!

Ayrıca, GHO borçlanmalarındaki faiz ödemelerinin %100’ü AaveDAO aracılığıyla topluluğa kazanç sağlayacak. Başlangıç faiz oranı önümüzdeki birkaç hafta içinde belirlenecek.

Ancak, topluluk bu öneriyi kabul etmezse, başka bir öneri de tartışmaya açılabilir.

Şimdiye kadar, çoğunluk teklif lehinde oy kullandığı için topluluk teklifi destekleyecek gibi görünüyor. Teklif %99,96 oranında lehte oy alırken, %0,04 oranında teklife katılmama yönünde oy kullanılmıştır. Dahası, henüz hiç kimse teklife olumsuz oy vermediği için topluluk stablecoin konusunda istekli görünüyor.

DeFi borç verme protokolü Aave’nin GHO stablecoin’inin başarısı topluluk desteğine bağlı olacaktır. Herhangi bir destek yoksa, stabilcoin NIRV gibi başarısız olabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları