Kripto HaberleriBorsaDev Kripto Para Borsası Açıkladı: "İşten Çıkarma Yapma Olasılığımız Var"

Dev Kripto Para Borsası Açıkladı: “İşten Çıkarma Yapma Olasılığımız Var”

Takip et

Bitcoin ve kripto para borsası Huobi, Çinli gazeteci Wu Blockchain’den gelen bir tweet’in şirketin işgücünün %30’una kadarını işten çıkarabileceğini iddia etmesinin ardından işten çıkarmaların bir “olasılık” olduğunu söyledi.

Huobi’nin bu hamlesinin Çin’de yaşanan kripto para yasağının ardından Çinli kullanıcıların artık platformda yer alamaması sonucundaki gelir düşüşünden kaynaklandığı düşünülüyor.

Kripto Para Borsası Huobi, İşten Çıkarma Yapabileceğini Açıkladı

Bir Huobi sözcüsü yaptığı açıklamada, uluslararası genişleme çabaları kapsamında dünya çapında işe alım çalışmalarına önemli kaynaklar ayırdığını, ancak mevcut piyasa ortamı göz önüne alındığında yeniden düşündüklerini söyledi:

“Huobi Global, operasyonel ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlemek amacıyla hem işe alım politikalarını hem de mevcut insan gücünü gözden geçirme sürecindedir. Böyle bir gözden geçirmenin ardından işten çıkarmalar söz konusu olabilir.”

2013’te Çin’de kurulan, ancak şu anda merkezi Seyşeller’de bulunan Huobi, dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu iddia ediyor. LinkedIn’de şirket büyüklüğünü 1.001 ila 5.000 çalışan olarak listeleniyor.

İlgili Haber
Huobi Milyarlarca Dolarlık

Çin Merkezli Şirket, Kripto Paraların Yasaklanması ile Birlikte Önemli Gelir Kaybetmişti

Kripto para borsası, genişleme çabalarına rağmen özellikle de eski merkezi Çin’de hükümetin kripto paralara sürekli olarak yasak getirmesi ile birlikte bazı piyasalarda sorun yaşamıştı. Şirket ayrıca, yerel yetkililerin faaliyet göstermeleri için gerekli lisansı geri aldığı için Tayland’da da 1 Temmuz tarihi itibariyle hizmet veremeyecek.

Kripto piyasasındaki düşüşler ile birlikte çok sayıda borsa maliyet kısmak amacıyla çeşitli işten çıkarmalar gerçekleştiriyor. Bunlar arasında Coinbase gibi büyük borsalar da bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları