Bitcoin

Dev Kripto Para Şirketinde Bir Devir Bitti: Ünlü Yönetici, İstifa Etti

Adam White, Bakkt ekibinden ayrılıyor.

Özellikle fiziki teminatlı Bitcoin (BTC) vadelileri ile inanılmaz ses getiren ve kripto para sektörünün en tanınan şirketlerinden birisi haline gelen Bakkt, büyük bir ayrılık ile gündemde. Aynı zamanda ABD’nin en büyük kripto para borsası konumundaki Coinbase’in 5. çalışanı olan Adam White, dün yaptığı açıklama ile resmen Bakkt’ı bırakacağını belirtti.

İlgili Haber  Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri için tarih verdi

White, Bakkt’ı Bırakıyor

White, 3 yılın üzerinde çalışma süresinden sonra önümüzdeki haftanın yani aslında 2021’in Bakkt bünyesindeki son haftası olacağını vurguladı. Kripto para ve piyasaların kesişiminde bir şirkette çalışmaktan keyif duyduğunu belirten White, burada yapılacak daha çok fazla şey olduğunun da altını çizdi.

White’ın bu ayrılığının sektördeki başka bir pozisyona geçmek için olup olmadığı henüz bilinmiyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) Bakkt’ın mevcut CEO’su Gavin Michael tarafından yapılan bildiriye göre ise Başkan White’ın ayrılması sonrası geçici başkanlık görevini Michael yürütecek.

Bakkt ilk piyasaya sürüldüğünde sadece kurumsal yatırımcı odaklı bir yapıya sahipken White’ın yönetiminde yavaş yavaş bireysel kullanıcı odaklı bir hal almıştı. Şirket kendi uygulamasını da piyasaya sürdü ancak bütün bu eforlara rağmen şirketin üçüncü çeyrekte 28,8 milyon dolarlık zarar ile yoluna devam ettiği görülüyor. Belki de Bakkt Başkanını istifaya zorlayan sebep, şirketin son çeyrekte yazdığı zarardı. Bunu bilmenin kesin bir yolu olmasa da White’ın Bakkt bünyesinden ayrılması kesinlikle bir devrin bittiğini göstermekte.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu