BitcoinHaberler

Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri için tarih verdi

Dünyanın en büyük borsası konumunda olan New York Menkul Kıymetler Borsası’nın şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından kurulan kripto para platformu Bakkt faaliyete geçiş tarihini açıkladı.

12 Aralık‘ta hizmete gireceği duyurulan Bakkt platformu Bitcoin vadeli işlemler sözleşmelerini sunmaya başlayacak.

Kamuoyuna ilk olarak Ağustos ayında duyurulan Bakkt, kripto paralar için düzenlenmiş bir ekosistem kurma hedefiyle yola çıkmıştı. Geliştirilmesinde Microsoft ve Starbucks gibi dünya devlerinin de bulunduğu platform, günlük Bitcoin vadeli işlemler sözleşmesi hizmetini sunacağını duyurmuştu. Bununla beraber kripto paraların günlük hayatta kullanılmasının sıkıntıları aşılacak ve kurumsal yatırımcılar tarafından kullanılması daha kolay ve güvenilir bir hal alacak.

Platform, her ne kadar kasım ayında hizmete girmeyi planlasa da ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun geciken onayı ile hizmetine aralık ayında resmen başlayacak.

Birçok kripto para analisti bu haberi çok olumlu karşıladı ve piyasanın buna olumlu tepki vereceğini ifade etti.

Ayrıca platform dahilinde daha önce gündeme gelen Starbucks’ta kahvelerin Bitcoin ile ödenebilme imkanı tekrar gündeme gelmiş oldu.

İlgili Haber
Starbucks’ta Ne Zaman Bitcoin İle Ödeme Yapılabilecek?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu