binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinStarbucks’ta Ne Zaman Bitcoin İle Ödeme Yapılabilecek?

Starbucks’ta Ne Zaman Bitcoin İle Ödeme Yapılabilecek?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük kahve devi Starbucks, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanacağını duyurmuştu. Bu açıklamadan sonra herkes bu olayın ne zaman başlayacağını sormaya başladı.

Starbucks, ICE ve Microsoft şirketleriyle iş birliği kurmuş ve yeni bir kripto para platformu başlattığını duyurmuştu. Bakkt adı verilen bu platformun hedefi, kripto paraların bireyler ve kurumlar tarafından kullanılmasını kolaylaştırmak. Ayrıca bu projeye dünyanın en büyük borsalarından olan NYSE’nin sahibi de destek vermişti. Bu proje kapsamında Starbucks, mağazalarında Bitcoin ve  belki diğer kripto paraları kullanacağını duyurmuştu.

Starbucks Mağazalarında Bitcoin Ne Zaman Kullanılabilecek?

Bakkt projesenini önümüzdeki Kasım ayında resmen faaliyete geçmesi bekleniyor. Bu yüzden Starbucks’ın da projenin başlaması ile beraber en geç Kasım ayında Bitcoin ile ödeme kabul edebilecek olduğu düşünülüyor.

Daha önce de haberimizde de bahsettiğimiz gibi dünyada milyonlarca kişinin uğradığı kahve dükkanlarında Bitcoin ile ödeme imkanı olursa, bir çok insan BTC’yi tanımış ve bilmiş olacaktır. Fiyatı arz ve talep dengeleri belirlediği için insanların çoğunun Bitcoin’i bilmesi ve kullanması kripto para piyasalarının gelişimi için çok önemli.

Ayrıca Starbucks’ın yapacağı bu hamle sonrası diğer büyük kahve zincirlerinin de kripto paralar ile ilgili hamle yapması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail