coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinDev Şirket Yöneticisinden Kripto Para Açıklaması: Kurumsal Yatırımcı Talebi Ne Yönde?

Dev Şirket Yöneticisinden Kripto Para Açıklaması: Kurumsal Yatırımcı Talebi Ne Yönde?

Amerikan finansal hizmetler şirketi Northern Trust yöneticisi Justin Chapman kurumsal yatırımcıların kriptoya ilgisini değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerikan finansal hizmetler şirketi Northern Trust yöneticisi Justin Chapman, kripto paranın kurumsal yatırımcılar için ‘parlaklığını kaybettiğini’ söylüyor

Kurumsal Yatırımcıların Kripto Paralara İlgisi Azaldı

Northern Trust’ın dijital varlıklar ve finansal piyasalar başkanına göre, kurumsal yatırımcılar 2022’den sonra kriptoya olan ilgilerini kaybetti ve bu yılki yükseliş trendine rağmen, bu konudaki iştahları henüz geri gelmedi.

Justin Chapman, San Francisco’daki Digital Assets Week konferansında verdiği demeçte, kurumların odak noktalarını kripto para birimlerinin altında yatan blok zinciri teknolojisine kaydırdığını, ancak müşterilerin kripto varlıklarına olan ilgisinin yeniden artması durumunda ilginin tekrar bu yöne döneceğini söyledi.

“Mart ayından hemen sonra kripto piyasası bir uçurumdan aşağı gitti. Müşterilerin kripto paralara olan ilgisi de kurumsal ilgi açısından kesinlikle aynı uçurumdan aşağı gitti” dedi.

İlgili Haber  Bloomberg Analisti Mike McGlone, Bitcoin'i (BTC) ve Altını Değerlendirdi!

“2022’den bu yana kurumsal tarafta kesinlikle sessizlik hakim,” diye devam etti. “Bundan önce, ABD’deki ETF’lerin Avrupa’daki karşılığı olan kripto fonları, ETP’ler başlatmak isteyen geleneksel fon yöneticileri görüyorduk.

Bu gerçekten sessizleşti. Piyasalarda oldukça aktif olan hedge fonlar bile bu alandaki risklerini kesinlikle azalttı.”

Bu arada, San Francisco’daki konferansta bir araya gelen en büyük finans kuruluşlarının liderleri, blockchain teknolojisi söz konusu olduğunda, özellikle de müşteriler için altın gibi gerçek dünya varlıklarının tokenize edilmesine yardımcı olma potansiyeli söz konusu olduğunda enerjikti.

Chapman, “teknolojinin evriminin” piyasa katılımcılarının desteği açısından “daha iyi bir yere” doğru ilerlediğini söyledi.

Özellikle Northern Trust, 2020 yılında Standard Chartered ile ortaklık kurarak kurumsal yatırımcılara yönelik bir kripto saklama kuruluşu olan Zodia’yı hayata geçirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail