BlockchainKripto Para

Dev Teknoloji Şirketi Kripto Para ve Blockchain Sektörüne Giriyor!

Son gelişme ile birlikte kripto para ve Blockchain sektörüne adım atan teknoloji şirketleri arasına bir yenisi daha eklendi.

Güney Kore merkezli dev elektronik şirketi LG, iş portföyüne Blockchain ve kripto paraları ekledi.

LG’nin Blockchain ve Kripto Para Planları Neler?

Gerçekleşen yıllık genel toplantıda LG hissedarları “Blockchain tabanlı yazılım geliştiriciliği” ile “kripto para satışı ve komisyonculuğunu” şirketin iki yeni iş alanı olarak onayladı.

Bununla birlikte dev teknoloji şirketi kripto para satışı ve komisyonculuğunu her ne kadar iş kapsamına alsa da yakın bir zamanda dijital bir borsa geliştirme planı bulunmuyor.

Şirket sözcüsü, LG’nin dijital varlıklar için bir alım satım platformu açmayı planlayıp planlamadığına dair sorusuna “Henüz herhangi bir karar alınmadı. Bu iş alanlarından daha çok geniş bir şekilde bahsettik.” diye cevap verdi.

Güney Kore kısa bir süre önce kripto dostu bir başkan seçmişti.

İlgili Haber
Güney Kore Kripto Para Dostu Yeni Başkan'dan Memnun!

Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden biri olan LG’nin Blockchain şirketi GroundX ve NFT çözümleri sağlayıcısı Seoul Auction Blue ile akıllı televizyonlarında NFT gösterimini mümkün kılmak için birlikte çalıştığı biliniyor.

Geçtiğimiz ay söz konusu yazılımın ilk versiyonunun tanıtımı gerçekleştirilmişti.

Bununla birlikte LG geçtiğimiz yıl akıllı telefon ve güneş paneli iş alanlarından kar getirmedikleri gerekçesiyle çekildiğini açıklamıştı.

Şirket Güney Kore’nin en büyük dördüncü şirketi olarak biliniyor. Şirket 2021’de yıllık 63.16 milyar dolar ciro ve 3.27 milyar dolar işletme kârı kaydetti.

Blockchain ve kripto sektörünün LG tarafından benimsenmesi, küresel çapta büyük şirketlerin yeni teknolojilere ayak uydurması süreciyle eş zamanlı olarak gerçekleşti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu