HaberlerKripto Para

Güney Kore Kripto Para Dostu Yeni Başkan’dan Memnun!

Güney Kore'nin yeni başkanı kripto para sektörü tarafından destekleniyor.

Geçtiğimiz hafta Güney Kore’de yapılan seçimleri kazanan kripto para dostu yeni başkan Yoon Suk-yeol ülkeyi kripto para merkezi haline dönüştürme sözü vermişti.

Seçim kampanyası sırasında kripto dostu açıklamaları ile halkın desteğini almayı başaran Yoon Suk-yeol, ülkedeki kripto paralar ile ilgili yapılan sert regülasyonları kaldıracağını söylemişti.

Eski bir başsavcı olan Yoon ülkedeki kripto para kurallarını gerçekten uzak ve mantıksız olarak gördüğünü düşündüğünü ifade etmişti.

İlk madeni para tekliflerine (ICO’lara) izin vereceğine söz veren Yoon, ülkedeki kripto para vergilendirme kurallarını daha dostane olarak düzenleyeceğini söyledi.

Bu bağlamda Yoon, kripto para ticaretinden yılda 40.000 dolardan az kar elde eden yatırımcıların vergi ödemekten muaf tutulacağını açıkladı.

Mayıs ayında resmen göreve başlayacak olan Yoon Suk-yeol seçimi kazanmasını “Güney Kore halkının büyük zaferi” olarak nitelendirdi.

İlgili Haber
Seçimleri Kazanmak İstiyorsanız Kripto Para Dostu Olun! İşte Son Örneği!

Kripto Para Sektörü Güney Kore’nin Yeni Başkanı’nı Destekliyor!

Güney Kore’nin yeni başkanı Yoon Suk-yeol’un yerel kripto para ekosistemi için olumlu olacağını belirten Kore Blockchain Derneği başkanı Yoon’un kripto para sektörüne vereceği destek konusunda emin olduklarını ifade etti.

“Sektörü güçlendirme konusunda kendinden emin olduğu için duruşunu kesinlikle memnuniyetle karşılıyoruz.

ICO’lar yasak olduğu için ülkedeki projelerin çoğu Singapur’a ve diğer ülkelerde gitmişti. Ancak yasak kaldırılırsa projeler yatırımcılardan daha kolay para toplayabilecek.”

Yoon Suk-yeol’un kripto para yaklaşımını memnuniyetle karşılayan başka bir isim kripto para borsası BigONE Exchange Başkanı Anndy Lian Yoon hakkında” Kriptoların önemini anlıyor. Geleceği anlıyor ve bu durdurulamaz.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu