Altcoin

Dev Yatırım Fonunun CEO’sundan 2022 İçin “Tek Kripto Para” Açıklaması!

Dan Morehead, bu kripto paraya işaret etti.

2021 yılı, kripto para sektörü için çok ama çok farklı ve verimli oldu. Bitcoin’in (BTC) ve altcoinlerin fiyat rekorunun yanı sıra, kripto para sektörünün elde ettiği genel kabul ve büyüme de önemli bir başarı olarak görülüyor. Peki büyük isimler 2022 yılı için ne düşünmekte?

Morehead, 2022 İçin LUNA’ya İşaret Etti

Kripto para sektörünün en büyük yatırım firmalarından olan Pantera Capital’in kurucusu ve CEO’su Dan Morehead, 2022 gelmeden buna yönelik düşüncelerini ortaya koydu. Morehead, CNBC’ye verdiği demeçte 2022 için altcoin gemlerini açıkladı.

Morehead, CNBC’de yaptığı açıklamasında ilk olarak Terra (LUNA) vurgusunda bulundu. Morehead, LUNA’nın ağ yapısına, düşük işlem ücretine vurgu yaptıktan sonra bunun stablecoini hakkında da konuştu.

Terra ağındaki algoritmik stablecoin UST, ABD dolarına endeksli olmanın yanı sıra tamamen merkeziyetsiz olması ile aslında USDT ve USDC’nin bir adım önünde yer alıyor.

LUNA, son 12 aylık sürede %15.000 gibi inanılmaz bir yükseliş elde etti ve Morehead bunun 2022 yılında da devam edeceğini ima etmekte. Morehead, geliştiricilerin ve topluluk katılımcılarının Terra ağına akın ettiğini vurgulayarak, bunun Ethereum’un toplam değerinden çok ama çok geride olduğunu hatırlattı.

Morehead’e göre LUNA’nın yakında ETH’yi yakalama veya buna çok yaklaşma şansı bulunuyor. 2021’e damga vuran kripto para birimlerinden olan LUNA, an itibarıyla 9. sırada ancak 100 dolarlık fiyat rekorundan uzaklaştı. LUNA ve ETH arasında şu an yaklaşık 410 milyar dolarlık toplam piyasa değeri farkı var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu