blank
BitcoinHaberler

Digital Currency Group Bitcoin (BTC) Alma Limitine 500 Milyon Dolar Ekledi!

Bitcoin'den iyi haberler gelmeye devam ediyor.

Bitcoin’in yeniden 60.000$ sınırına dayanması marketi yeşillendirirken pozitif haberler de gelmeye devam ediyor.

Kurumsal yatırımcılara güvenilir yoldan Bitcoin maruziyeti imkanı sunan Grayscale Investment’ın ana şirketi olan Digital Currency Group 250 milyon dolar değerinde olan GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) alım limitini 750 milyon dolara yükseltiyor.

Bu şirketin alım limitini 500 milyon dolar daha artırdığı anlamına geliyor. Şirket 30 Nisan itibariyle 250 milyon dolar olan limitin sadece 193.5 milyon doları ile GBTC hissesi satın aldığını duyurdu.

Şirketin satın alımları finanse etmek için nakit kullanmayı planladığı ve alımları yönetimin takdirine bağlı olarak açık piyasadan satın alacakları belirtildi.

Bitcoin ETF’sinin çıkacağına ilişkin söylentiler nedeniyle GBTC hisseleri bir süredir indirimli işlem görüyordu. Grayscale fonlarında hali hazırda 653,52 BTC tutuluyor. Bunun yaklaşık değeri yaklaşık 38 milyar dolar.

Digital Currency Group 2015 yılında Barry Silbert tarafından kuruldu. Şirket dijital varlıkların ve blockchain teknolojisinin yaygınlaşması yoluyla daha iyi bir finansal sistemin gelişimini hızlandırma misyonuyla blockchain sektöründeki en aktif yatırımcıdır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu