Bitcoin

Digital Currency Group, Grayscale’in Bitcoin Fonuna Yatırım Yaptı!

Grayscale'e yardım eli, Digital Currency Group'tan geldi!

Barry Silbert’in kurduğu ve Grayscale Investments’ın da üst şirketi olan Digital Currency Group (DCG), 250 milyon dolarlık yatırım açıklamasında bulundu. DCG, Grayscale’in Bitcoin fonunun 250 milyon dolarlık hissesini satın alacağını belirtti.

Grayscale’e DCG Yatırımı: Bitcoin İçin Yararlı Olacak mı?

Bu da DCG’nin bundan sonra GBTC fonu aracılığıyla direkt olarak Bitcoin fiyatına maruz kalacağını göstermekte. GBTC hissesinin 0,00094898 BTC değerinde olduğu görülmekte ve bu da fiyatın yaklaşık olarak hisse başı 49 dolardan alındığını göstermekte. GBTC hisselerinin fonun sahip olduğu net varlığa kıyasla %11 düşükten işlem görüyor olması ise aslında bu yatırımın temel sebebi gibi gözüküyor.

GBTC fonundaki premium yani spot piyasadaki Bitcoin fiyatına kıyasla hisse fiyatı ile olan farkın ilk defa negatife geçmesi, yatırımcılarda endişe yaratmıştı. Tarihte ilk defa bu fiyat farkının GBTC aleyhinde %11 gerilemesi, DCG’yi harekete geçirdi. Dünyanın en büyük dijital varlık fonunun toplam varlıklarının değeri 42 milyar doları bulurken premiumun negatife geçmesine karşı atılan hamle ise başarılı olmuş gibi gözüküyor.

Grayscale’in premiumunda hafif bir ivme yakalandı ve düşüş trendi kırıldı. Buna ek olarak Grayscale’in kısa süre önce attığı bir adım da etkili olmuş olabilir. İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre Grayscale direkt olarak Bitcoin ETF’i piyasaya sürmeye çalışıyor gibi gözükmekte. ETF ile ilgili bir uzman ilanı veren Grayscale, kurumsal Bitcoin yatırımını bir adım ileriye taşımak istiyor gibi gözükmekte.

Bu yatırımın ise BTC fiyatı için olumlu olduğu ve kurumsal akımın devam edeceği şeklinde yorumlandığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu