Altcoin

Dikkat: Dolandırıcılar Çok Beklenen Airdrop İle Milyonları Dolandırdı!

Metamask'ın beklenen kripto parası MASK daha çıkmadan mağduriyet yaşandı!

Metamask, Ethereum (ETH) ağının ve hatta bütün kripto para sektörünün en çok kullanılan kripto para cüzdanı konumunda. Metamask ekibinin kısa süre önce yaptığı açıklamada MASK isimli tokenin geleceği neredeyse kesinleşti ancak bunun yaşattığı heyecan henüz bitmedi. Dolandırıcılar da oluşan bu heyecandan faydalanarak milyonlarca dolarlık vurgun yaptı.

İlgili Haber
Bütün Dünyanın Beklediği Airdrop Sonunda Geliyor mu?

Metamask Bu Sefer Dolandırıcılık İle Anıldı

Ethereum ağında piyasaya sürülen sahte MASK isimli token, aslında büyük bir operasyon ile milyonların dolandırılması için kullanıldı. Popüler analiz uygulaması DexTools’a da sızan dolandırıcılar, sahte MASK tokeni gerçek gibi gösterebildi.

Kodlarda yapılan bir oylama ile bu token “doğrulanmış” gibi gösterildi ve mavi tike kavuştu. Bunu gören kullanıcılar ise ilk başta 1 milyon dolarlık MASK token alımı yaptıktan sonra satışlar bir anda kapatıldı. Dolandırıcıların ise bu paraları Tornado.Cash ile takip edilemez hale getirdiğinden şüphe edilmekte.

Bu dolandırıcılığın temelinde ise DexTools ekibinin kodlarındaki açık yer alıyor. DexTools ekibi henüz olaylara yanıt vermedi ancak topluluk bu olaydan dolayı DexTools’u suçlamakta.

Birçok kullanıcı şu an için Metamask kullananlara bir tür airdrop yapılmasını bekliyor. Bunun yanı sıra airdrop yapılan kripto paraların son dönemde yakaladığı yükseliş, airdrop olmasa da bunu satın almak isteyenlerin artmasına yol açtı. Tabii ki bu da dolandırıcıların iştahını kabartmakta. Bu sebeple yatırımcıların direkt ekibin birkaç resmi sitesinde duyuru yapmasından önce bu tip adımlar atma konusunda dikkatli olması gerekmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu