coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinDo Kwon LUNA'dan Kaçırdıklarını Bitcoin'e Çevirmiş! Savcılık Binance'ten Yardım İstedi!

Do Kwon LUNA’dan Kaçırdıklarını Bitcoin’e Çevirmiş! Savcılık Binance’ten Yardım İstedi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon geçtiğimiz haftalarda Karadağ’da yakalanmış ve tutuklanmıştı.

60 milyar dolarlık LUNA’nın çöküşüyle arkasında milyonlarca mağdur bırakan Kwon’un iadesi ile ilgili süreç devam ederken Güney Kore yerel basınında Kwon’un kaçırdığı paralarla ilgili bazı raporlar yayınlandı.

Güney Kore’li savcılar soruşturmanın başladığı ilk günden itibaren bir yandan sorumluları ararken bir yandan da kaçırılan paraların izini sürdü.

Savcılık tarafından şimdiye kadar Terra yöneticilerine ait 414,5 milyar won ( 320 milyon dolar) değerinde varlığa el konulurken bunların içerisinde Do Kwon’a ait varlık miktarının “0” olması dikkat çekti. Savcılar Do Kwon’un Güney Kore’de el konulabilir hiç bir varlığı olmadığını tespit etti.

Raporda göre Kwon’un Güney Kore’de hiç mülkü olmadığı tespit edildi.

Savcılık Kwon’un suçtan elde ettiği gelirlerin büyük bir bölümünü Bitcoin’e çevirdiği ve offshore bir kripto para borsasına devrettiğini belirtti.

KBS’nin haberine göre savcılık konuyla ilgili Binance ile yakın çalışıyor ve Kwon’un kripto para birimini geri çekmesini engellemesi için Binance’ten yardım istedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları