DogecoinHaberlerKripto Para

Dogecoin Artık Bir Marka!

Dogecoin vakfı DOGE'yi ticari marka olarak kayıt ettirdiğini açıkladı.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın sevdiği ve sık sık desteklediği popüler mem kripto para birimi Dogecoin artık tescilli bir marka oldu.

Dogecoin vakfı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Doge’, ‘Dogecoin’ ve hatta ‘Christine Ricks tarafından Dogecoin için oluşturulan logoların’ için tescil ettirildiğini duyurdu.

Dogecoin ile ilgili ismilerin ve logoların kötü niyetli kişiler tarafından tescil girişimleri olduğunu belirten Dogecoin vakfı, “ Dogecoin topluluğunu korumak için kaydettirmekten başka seçeneğimiz yoktu.” dedi.

Dogecoin Vakfı paylaşımına Dogecoin isminin, Avrupa Birliği ticari markalar siciline kaydedildiği tescil belgesinin de bir görüntüsünü ekledi.

Bu görüntünün altına da “ Bu durum şu anda dünyada olup bitenler göz önüne alındığında çok alakasız görünen küçük bir zafer, ancak bu önemli bir adım.” yazıldı.

Elon Musk’ın Dogecoin Üzerindeki Etkisi!

Kripto para piyasasını yakından takip eden ve bu konuda sık sık paylaşım yapan Tesla CEO’sunun favori kripto parası Dogecoin.

2021 yılında Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlar ile mem tokenin fiyatında büyük artışlar görülmesini sağlayan Musk, Dogecoin’in ödemeler için lider kripto para birimi Bitcoin’den daha uygun olduğunu düşünüyor.

Zira Musk, Aralık ayında kurucusu olduğu Tesla’nın internet mağazasında ödeme yöntemi olarak DOGE’yi ekleyeceğini açıklamış ve DOGE dakikalar içinde yükselişe geçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu