Kripto HaberleriDogecoinDogecoin Destekçisi Elon Musk'ın Twitter'dan Yeni Talepleri Var!

Dogecoin Destekçisi Elon Musk’ın Twitter’dan Yeni Talepleri Var!

Takip et

Sosyal medya devi Twitter’ı satın alma talebiyle gündeme bomba gibi düşen Elon Musk’ın satın alma süreci hala devam ediyor.

Tesla CEO’su Elon Musk hatırlanacağı üzere, Twitter yönetimini “platformdaki spam ve sahte hesaplar hakkında bilgi vermemek ve bu hakkın kullanımını engellemekle” suçlamış ve satın alma sözleşmesini feshedebileceğini söylemişti.

İlgili Haber
Dogecoin Destekçisi Elon Musk Twitter'ı Almaktan Vazgeçebilir!

Twitter daha sonra Musk’ın bu taleplerini kabul etmişti. Ancak bu bilgileri yetersiz bulan Elon Musk, avukatları aracılığıyla Twitter’a bir mektup daha gönderdi.

Musk bu mektubunda günlük aktif kullanıcılarla ilgili verilerin yetersiz olduğunu iddia ederek daha fazla bilgi ve veri istediğini bildirdi.

Mektupta Musk’ın ekibinin Twitter’ın bot hesaplarında analiz yapamadığı için daha fazla veriye ihtiyaç duyduğu belirtildi. Musk’ın ek bilgi talebi de Twitter yönetimi tarafından kabul edildi.

Bir Twitter sözcüsü Business Insider’a şunları söyledi:

“Twitter, birleşme anlaşmasının şartlarına uygun olarak işlemi tamamlamak için Bay Musk ile işbirliği içinde bilgi paylaşmaya devam edecek.”

Ne Olmuştu?

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ı almak için 44 milyar dolarlık bir teklif yaptı ve bu teklif Twitter tarafından kabul edildi.

Ancak Musk , platformda bot hesapların sayısının fazla olduğunu belirterek Twitter’dan bu konuda yeterli bilgi alamadığını gerekçe göstererek satın alma anlaşmasından çekileceğini söylemişti.

Musk, bilgi verilmemesi durumunda satın alma anlaşmasını feshetme hakkımı saklı tuttuğunu belirtmişti. Bu uyarının ardından Musk’ın talebi kabul edilmiş ve Musk verilere erişim hakkı elde etmişti.

İlgili Haber
Twitter, Elon Musk'ın Taleplerini Kabul Etti! İşte Detaylar

Ayrıca hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Twitter yönetim kurulu hissedarlara, “ünlü milyarder Elon Musk’ın teklif ettiği 44 milyar dolarlık bedelle Twitter’ın satışını” onaylamasını tavsiye etmişti.

İlgili Haber
Twitter'dan Hissedarlara Elon Musk Tavsiyesi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları