Dogecoin

Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı, Bu Kripto Paralarla Devam Ediyor: 20x Yapıp Sert Düştü!

Baby Doge, %40 düşüş yaşadı.

Elon Musk’ın şaka odaklı bir kripto para olan Dogecoin’i (DOGE) dünyanın en değerli kripto paralarından birisi yapması, tabii ki yan etkileri ile beraber geldi.

Özellikle Musk’ın atacağı DOGE odaklı tweetlerden faydalanmaya çalışan bazı kişiler, DOGE ismine benzer isimlerde kripto paralar piyasaya sürmekte ve bunlar şu an için inanılmaz fiyat hareketlerinden geçmekte.

Elon Musk’ın Tweetleri, Böyle Etkili Oluyor

Bunlardan birisi olan Baby Doge isimli bir kripto para ise kısa sürede 20 kat yükseldikten sonra şimdilerde %40 düşüş yaşadı. Elon Musk’ın 1 Temmuz tarihinde Baby Doge odaklı tweeti ile popülerliği başlayan söz konusu kripto para birimi, inanılmaz bir yükselişten sonra sert bir düşüş yaşadı.

Baby DOGE fiyatı bu tweet öncesinde 0.000000000582 dolardan işlem görüyorken bunun devamında 0.000000005890 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Aslında sadece Baby Doge değil, JR Doge ve Miss Doge gibi tamamen isimden ibaret olan bazı kripto paralar da bu furyadan faydalanarak önemli yükselişler yakaladı.

Baby Doge isimli kripto paranın ise sadece Haziran 2021’de tasarlanıp piyasaya sürüldüğü görülüyor. Bu da aslında Elon Musk’ın bu projeleri kendisi için kullandığı söylentilerini güçlendiriyor.

Musk’ın şu an için tweetleri ile DOGE fiyatına eskisi kadar etki edemediği ve bunu kaybettiği bilinmekte. Ancak DOGE ile bağlantısı olan ve düşük hacme sahip projelerle ilgili tweet atılması hala inanılmaz etkili olmakta. Musk da bunu kullanıyor olabilir.

*Bu tarz arkasında hiçbir proje olmayıp sadece ünlü kişilerin söylemleriyle yükselen coinlerden uzak durulması öneriliyor. Zira bu coinler popülerlikleri bittiği zaman geri dönüşü olmayan düşüşler yaşayabiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu