Kripto HaberleriAltcoinDogecoin (DOGE) Kopyası Popüler Altcoine İngiltere'den Soruşturma!

Dogecoin (DOGE) Kopyası Popüler Altcoine İngiltere’den Soruşturma!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dogecoin (DOGE) kopyası olarak piyasaya sürülen Shiba Inu’nun (SHIB) da kopyası olarak görülen Floki Inu (FLOKI), soruşturma altında olabilir.

Özellikle dünyanın dört bir yanında yaptığı reklam kampanyaları ile fiyat yükselişi elde eden ve adından söz ettiren FLOKI, şimdi bunun ceremesini çekmek üzere.

İlgili Haber
Dogecoin'i Kaçırdıysanız Bu Kripto Parayı Alın

FLOKI, kısa süre önce İngiltere metrosunda çeşitli reklam yayınları yapmış ve metro vagonlarının içine FLOKI reklamları asmıştı. “DOGE’u kaçırdınız mı? FLOKI alın!” sloganı ile yapılan reklamın fiyata ciddi bir artış etkisi getirdiği biliniyor. Buna rağmen verilen reklam tam yasal olmayabilir.

FLOKI, Soruşturma Altında

BBC tarafından aktarılan bilgilere göre, kripto para sektörüne yönelik reklam vererek reklam kanunlarını ihlal ettiği belirtilen FLOKI, buna ek olarak söz konusu kripto paranın meşrutiyeti nedeniyle de eleştirilmekte.

Geliştiricileri hakkında hiçbir bilgi bulunmayan ve tamamen anonim olan ekibin direkt olarak Londra metrosunda halka açık reklam vermesi, reklam şirketini bile birçok sorunun altında bıraktı.

FLOKI ekibi ise BBC’ye verdiği yanıtta özellikle anonim kaldıklarını ve kripto paranın merkeziyetsiz olduğunu vurguladı. Gürcistan içerisinde yasal bir şirket konumunda olduklarını belirten ekip, buna rağmen İngiltere’deki soruşturmadan kurtulamadı. İngiltere metrosu TFL, kripto paralarla ilgili reklamların tamamen yasaklanması emrini verdi ve FLOKI’nin 3 haftalık reklam kampanyası bittikten sonra genel bir yasak ilan edildi.

FLOKI’nın bundan olumsuz etkilenmesi için ise soruşturmanın bitirilmesi gerekebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları