Dogecoin

Dogecoin (DOGE) Milyonerinden Visa Kart İddiası: “DogeCard Geliyor”

Dogecoin milyoneri ünlü isim Glauber Contessoto, Visa'nın bir Dogecard çıkarmaya hazırlandığını iddia ederek tartışma yaşattı.

Dogecoin (DOGE) milyoneri Glauber Contessoto, Visa’nın kısa bir süre sonra Dogecoin için bir Dogecard kartını piyasaya süreceğini iddia etti.

Contessoto, 208.000 takipçili Twitter hesabından paylaştığı gönderide gerçek olup olmadığı bilinmeyen “Dogecard’ı” tuttuğu fotoğrafını paylaştı.

Tweet’in gerçek dışı olduğunu düşünen Twitter kullanıcıları, Contessoto’nun Dogecoin’e yarardan çok zarar verdiğini söylediler. Bir diğer kripto para yatırımcısı ise DOGE kurucularından Billy Markus’un bir “Dogecoin kredi kartı” fikrine karşı çıktığını belirtti.

Dogecoin Milyoneri, Tartışmalı Twitter Gönderileriyle Tanınıyor

Glauber Contessoto, Dogecoin’in 2021 yılında yükseliş yaşadığı dönemde piyasaya dahil olmuş ve Nisan ayında kendisinin 2021 yılının ilk DOGE milyoneri olduğunu iddia etmişti.

Bununla birlikte Contessoto Twitter üzerinden sürekli olarak spekülatif paylaşımlar yaparak aralarında FLOKI’nin de bulunduğu diğer altcoinlerin de reklamını yaptığı biliniyor. Contessoto, yılın başında tüm birikimlerini satarak DOGE’a yatırdığını iddia etmişti.

Visa ve Mastercard halihazırda kripto para ile ilgili bazı hizmetler veriyor. Mastercard bu ayın başlarında yaptığı açıklamasında Coinbase Global ile bir anlaşma imzaladığını duyurmuştu. Anlaşma kapsamında tüketiciler, Mastercard kredi ve banka kartlarını kullanarak kripto para borsasının eli kulağında olan NFT pazarında satın alım yapabilecek.

İlgili Haber
Visa'nın Sunduğu Kripto Para Kartları İle 2.5 Milyar Dolarlık Harcama Yapıldı!

Visa ise 2020 yılında BlockFi ile işbirliğine giderek kripto para kartı sahiplerinin alışverişlerinin %1.5’inin kart puanı olarak geri ödenmesi şeklinde bir kampanya düzenlemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu